Преземете Aarogya Setu APK за Android [најнова 2022 година]

Среде пандемијата на корона, имаме нешто што може да ни помогне да престанеме со ширењето на оваа болест. Aarogya Setu АПК е таа апликација со моќ да го запре ширењето. Ова е апликација за Индија и можете да ја преземете бесплатно во која било држава или територија од Гуџарат до АП.

Вирусот се шири од личност до личност. Така, научно гледано, секоја личност е способна да спречи понатамошно ширење на пандемијата на коронавирус во Индија.

Ако мислите дека треба да ја играте вашата улога, која секој мора да ја има. Потоа преземете ја најновата верзија на Апликација за пандемија бесплатно од нашата страница за да станете активен борец против ширењето на COVID-19. Ова работи на сите мобилни и таблети со Android.

Што е Арогоја Сету?

Ова е апликација која ве известува во реално време дали сте преминале со патеки со кој било активен носител на вирусот.

Следи и ги информира корисниците дали тој / таа имал интеракција со некој кој можел да тестира позитивно за COVID-19. За таа цел користи мобилен GPS и Bluetooth.

Без разлика дали лицето превозник што го познавате или не, апликацијата наскоро ќе ве предупреди дека неговиот / нејзиниот статус е потврден, ако сте приближиле до тоа лице.

Алармот за Aarogya Setu АПК не само што ќе ве информира за можен пренос. Но, тоа ќе ве упати чекор по чекор да извршите самоизолација и што да направите ако се појават симптоми во вас.

Детали за АПК

ИмеАрогоја Сету
верзијаv2.0.1
големина4 MB
СоздавачNIC eGov Mobile апликации
Име на пакетотnic.goi.aarogyasetu
Ценаслободен
Задолжителен Android5.0 и над
категоријаапликации - Здравје и Фитнес

Заштитете се, вашето семејство, пријатели, најблиски, па дури и вашите заедници. Затоа што сите имаат улога да играат доколку ја победиме оваа закана. Ако сте безбедни, целата земја е безбедна.

Сè што треба да сторите за да се придружите на напорите, е да ја добиете АПК Арагоја Сету од овде, преземете ја на вашиот Android уред, потоа инсталирајте ја на вашиот телефон.

Тогаш ќе бидете поврзани со сите други мобилни телефони во рингот. Ако се случи нешто, тоа ве прави превозник да се сомневате. Willе ти каже веднаш.

Слики со слики на апликации

Заклучок

Ова е апликација за следење на жителите на Индија. Може да ви каже кога сте наишле на личност со вируси. Не само тоа ќе биде проследено со водич за самоизолација и превентивни мерки. Преземете ја APK-тата Aarogya Setu со кликнување на врската подолу.

Превземи линк