Бесплатно преземање на AbGram Apk за Android [Ажурирано 2022 година]

Toе споделам неверојатен „Инстаграм авто лајк“ и „Авто коментатор“ во денешната статија наречена „Абграм“ ?? Apk. Тоа е една од најновите апликации за паметни телефони и таблети со Android кои работат 100% реално.

Апликацијата има многу уникатен, едноставен и лесен за интерфејс кој им овозможува на своите корисници за практично користење. Тој е компатибилен со сите видови Android уреди кои имаат Android OS 2.2 или повеќе од тоа.

Таа е лансирана од страна на AbDraken со цел да се обезбедат бесплатни неограничени лајкови и коментари на Инстаграм. Ова е најновата алатка што зароби толку многу слава во мал временски период. Затоа што успеа да обезбеди услуги без спам на своите корисници.

Мислам дека ова (АбГрам) го има најдоброто решение за оние корисници на Инстаграм кои сакаат бесплатно да донесат многу лајкови и коментари на нивните фотографии или видео-пост.

За АгГрам

Тука е многу важно да им кажам на луѓето за тоа како функционира алатката затоа што повеќето од апликациите Auto Liker за Instagram користат ботови за да обезбедат такви услуги.

Но, во случајот со AbGram Apk сцената е различна затоа што дава 100% реални допаѓања на вашиот Инста пост. Бидејќи има систем за размена на допаѓања и коментари, каде што корисниците испраќаат допаѓања и коментари до главниот сервер на Апликацијата, тогаш ги користат оние на вашите сметки и објави.

Ова може да се направи само кога ќе се регистрирате на серверот со апликации и исто така треба да испраќате допаѓања и коментирање на серверот. Така, во размената, го добивате она што го посакувавте.

Понатаму, има ограничување од 100 допаѓања и за коментирање 20 е последната граница затоа што ако направите повеќе од тоа Instagram ќе ви ја блокира сметката.

Затоа што е против правилата на Инстаграм бидејќи не можете да се однесувате како бот или спам. Спам во смисла дека, кога намерно добивате вакви услуги само да го зголемите допаѓањето или коментирањето без да обезбедите квалитетна содржина.

Значи Бесплатни следбеници алатката што ја дадов овде ви овозможува да дејствувате природно на Instagram за да можете да ги зачувате вашите сметки од блокирање.

Детали за АПК

ИмеАбГрам
верзијаv1.1
големина1.15 MB
СоздавачАбДракен
Име на пакетотcom.abgram. нула
Ценаслободен
Задолжителен Android2.3 и погоре
категоријаапликации - алатки

Зошто да го користите АпГрам Апк?

Постојат неколку прашања што ни доаѓаат во умот пред да заминеме со апликацијата. Но, вообичаено е ако има тони Instagram Auto-Liker и Auto Commentser апликации на пазарот, тогаш зошто треба да користиме AbGram? Сепак Постојат и тони причини премногу да ја користите оваа неверојатна апликација.

Прво, е тоа што ви обезбедува бесплатно бидејќи нема ништо на апликацијата што се плаќа, така што сите лајкови и коментари се апсолутно бесплатни. Покрај тоа, нема да добивате спам или бот-услуги, бидејќи сите се резултат на системот за размена што значи дека добивате допаѓања од вистински корисници на Инста.

Второ, може да станете славни во краток временски период со постигнувајќи стотици коментари и допаѓања. Уште поважно, има многу едноставни карактеристики, но многу корисни. Може да се преземе за неколку минути, бидејќи нејзината големина на датотека Apk е скоро 1 MB.

Понатаму, тоа доаѓа со многу едноставна и единствена API што го прави да работи многу побрзо од која било друга релевантна алатка. Последно, но не и најмалку важно што можете да започнете со добивање на она што го сакате само со два едноставни чекори инсталирајте го, регистрирајте се и започнете.

Instagram

Инстаграм е една од врвните сајтови за социјално вмрежување во светот што моментно има повеќе од милијарда корисници од целиот свет. Што ви овозможува да споделувате фотографии и видеа за да ги споделите вашите моменти со вашите пријатели и колеги.

Понатаму, им се даде можност на различни бизниси, фирми и организации и поединци да го прошират својот пристап до поголема публика. Затоа, во моментов, таа зафати толку многу привлечност од луѓето.

Тој е сопственик на извршниот директор на Фејсбук и основач на кој исто така можете да се регистрирате преку вашата сметка на Фејсбук.

Како да го користите AbGram?

Неговата употреба е многу едноставна и во неа нема ракета. Меѓутоа, ако не сте нови во такви апликации, тогаш следете ги упатствата дадени подолу.

 1. Преземете ја најновата Apk-датотека на апликацијата од нашата веб-страница сега.
 2. Инсталирајте го на вашите андроид телефони или други уреди, како што се таблети.
 3. Потоа, направете ја вашата сметка приватна за „ublic јавна“ ако е приватна, меѓутоа, ако е веќе јавна, тогаш директно одете на чекор „˜4“.
 4. Стартувајте ја апликацијата од домот.
 5. Добијте регистрација на апликацијата користејќи ги деталите за најавување (Корисничко име и лозинка) на сметката на Instagram.
 6. Потоа, ќе ви бидат дадени две опции „ikубање авто“ и „автоматско коментирање или коментар“.
 7. Потоа потчукнете на опцијата што ја сакате.
 8. Потоа изберете го постот на кој сакате лајкови или коментари, а потоа продолжете.
 9. Ако сте ја избрале опцијата „utАвто ликер“, внесете го саканиот број на допаѓања и притиснете го копчето за испраќање.
 10. Ако сте го избрале „utАвто коментатор“, внесете го саканиот број коментари и допрете/кликнете на копчето за испраќање.
 11. Но, запомнете дека има „limit100“ ограничувач и „˜20“ за коментатор.

Како да инсталирате или преземете АпГрам АпК?

Процесот на инсталирање и преземање е многу едноставен, но овој дел од статијата е наменета за почетници. Ако сте почетник, следете ги следниве упатства.

 1. Ние обезбедивме копче за преземање на крајот од овој напис и тоа копче ја има врската на датотеката Апк на апликацијата.
 2. Допрете / кликнете на тоа копче, тогаш преземањето ќе започне автоматски.
 3. Откако ќе завршите со преземањето, одете до поставките и овозможете ја опцијата „Непознати извори“ од Поставки> безбедност.
 4. Потоа назад во почетното мени.
 5. Отворете го управувачот со датотеки и пронајдете ја датотеката Апк што сте ја преземале од нашата веб-страница.
 6. Допрете/кликнете на таа датотека и изберете ја опцијата „Инсталирај“.
 7. Почекајте неколку секунди.
 8. Сега вие исто така сте завршиле со инсталација.
 9. Стартувајте ја апликацијата и регистрирајте се со користење на вашето корисничко име и лозинка на сметката на Instagram.

Основни карактеристики

 • Бесплатно е за преземање и употреба.
 • Веднаш добијте 100 лајкови за фотографии и видеа на Инстаграм.
 • Добијте 20 коментари за сите ваши објавувања на Инстаграм.
 • Без спам.
 • Getе добиете сè 100% реално без ботови.
 • Безбеден и безбеден за употреба.
 • Користете го за повеќе сметки.
 • Може да се регистрирате за да ги добиете услугите на апликацијата за повеќе сметки.
 • И многу повеќе.
Основни барања

Постојат неколку основни услови за да се извлече најдобро од апликацијата, затоа ве молиме продолжете со овие додека ја користите апликацијата. Кои следат.

 • Треба да имате 2.3 Android оперативен систем или повеќе од тоа.
 • Треба да се регистрирате со деталите за најавување на сметката на Instagram.
 • Стабилна интернет-врска.
 • Треба да ја направите вашата сметка приватна за јавноста.
 • Не ви треба пристап до корен, за да можете да го користите и на rooted и на не-вкоренети уреди.
 • Капацитетот на RAM меморијата е 1 GB или повеќе препорачливо.

Сега оди напред не трошете вашето време и преземање АбГрам Апл за ќе Андроид и добијте го овој коментатор за автоматски, како и автоматски liker апликација за Instagram сега. Бидејќи оваа алатка ќе ви помогне да ја зголемите својата слава на Инста.

Заклучок

Како луѓе се фокусира на сметките, фотографиите или видеата што ви се допаѓаат. Ова може да ви помогне да ја зајакнете вашата деловна активност ако сте бизнисмен и се обидувате да ги продадете своите производи или услуги преку Инста. Затоа што деновивеИнстаграм стана една од многу привлечните местоза продавачи и купувачи.

Најчесто поставувани прашања

П 1. Што е Абграм?

Години. AbGram е апликација што можете да ја користите за да добиете бесплатни лајкови и коментари на Instagram.

П 2. Дали е AbGram безбеден?

Години. Да, апсолутно е безбедно да се користи затоа што не ги зачувува или чува вашите најавувања или други податоци.

П 3. Како да добиете бесплатни неограничени лајкови на Инстаграм?

Години. Не можете да добиете неограничени допаѓања за која било сметка на Instagram додека не ги спонзорирате своите објави преку услугите за реклами на Instagram. Но, може да добиете 100 до 1000 лајкови во одредено време од која било апликација за извори на трети страни како што е АпГрам Апл и други.

П 4. Како да добиете бесплатни неограничени коментари на Instagram?

Години. Можете да го проверите одговорот на прашањето број 3 за одговорот.

П 5. Како да го користите AbGram?

Години. Тој е многу едноставен и постапката за употреба е дадена во главниот напис, за да можете да добиете чекор по чекор процес на употреба таму.

П5. Што да објавувате на Инстаграм за да добиете лајкови?

Години. Ако сакате да добиете повеќе лајкови на Инстаграм, тогаш ви препорачувам да објавувате вакви работи што можат веднаш да станат вирусни. За тоа, можете да направите уникатни видеа како што се од природа, акробации и животни и така натаму.

Друг начин што може да ви помогне да добиете повеќе лајкови на Инстаграм е неодамна објавената IGTV функција на Instagram. Оваа одлика ви дава можност секојдневно да ги споделувате вашите видеа и илјадници милиони корисници што ги гледаат.

Со едноставни зборови, дајте природна, уникатна и нова содржина на тренд на Инстаграм за да добиете повеќе лајкови.

П 6. Како можете да добиете повеќе лајкови на Instagram?

Години. Може да добиете повеќе лајкови со користење на AbGram Apk и други вакви апликации. Освен тоа, можете да спонзорирате рекламирање на своите објави преку Instagram Ads за да добиете повеќе лајкови на Instagram.

П 7. Како да купувате лајкови на Инстаграм?

Години. Можете да купите лајкови на Инстаграм со користење на разни видови апликации и веб-страници или можете да кажете веб-алатки како што се iDigic, Buzzoid, невреме и многу други.

Директен линк за преземање

Оставете коментар