Anime Freak Apk Download 2022 За Андроид [Без реклами]

Во денешниот напис, ние ќе разговараме и ќе разгледаме апликација која се користи за гледање на Аниме на андроид мобилни телефони или паметни телефони и таблети.

Понатаму, ќе ја преземете нејзината најнова ажурирана датотека Apk што неодамна беше објавена од развивачите во 2019 година. Значи, апликацијата за која зборувам овде е „Аниме фрик“ ​​?? ТЕЛЕВИЗИЈА.

За Аниме Фрејк

Ако сакате да гледате секаков вид аниме епизоди на вашиот мобилен телефон, тогаш оваа апликација е направена токму за вас момци.

Сепак, постојат и некои поплаки од корисниците кои постојано се жалат дека апликацијата не работи. Овој вид грешки и грешки создаваат некаков сомнеж на апликацијата дали е лажна или реална.

Затоа, во овој напис, ќе споделам и некои од основните решенија за оние грешки кои веројатно ќе работат за вас момци. Но, само сакам да појаснам дека нема гаранција дали тие решенија ќе работат за вас или не.

Сепак, Аниманија работи правилно на повеќето андроид уреди и тие уживаат во нивната омилена серија.

Пред да одите да го добиете Аниме апликација само сакам да споделам што има за вас, момци, аниме freak TV Apk, така што ќе ви биде лесно да одлучите дали треба да го преземете или не.

Детали за АПК

ИмеАниме Фрејк (Аниманија)
верзијаv1.11
големина21.45 MB
СоздавачАнималија Мобиле
Име на пакетотcom.аниме.фрик
Ценаслободен
Задолжителен Android4.3 и погоре
категоријаапликации - Забава

Прекрасна категоризација  

Најдоброто нешто во врска со која било апликација која ви обезбедува ваква содржина, мора да има подобра категоризација, така што секој може лесно да стигне до своите / нејзините избори. Тоа е причината зошто со оглед на ова барање на работа, програмерите обезбедија различни видови на категории во апликацијата.

Затоа, можете лесно да го добиете она што го сакате само со една чешма или клик. Сега ајде да видиме какви категории има во апликацијата и за што се работи.

Најнови епизоди

Ова е прва категорија во апликацијата која ви овозможува да ги гледате неодамна објавените аниме приказни или епизоди.

Најнови аниме

Всушност, оваа е малку поширока категорија најновата верзија на Freakanime (2019) во споредба со претходната. Во овој дел, можете да најдете секаков вид најнови аниме серии, епизоди, што ги опфаќа скоро сите возрасни, семејни, како и содржини за деца.

Жанрови

Овој дел ви дава понатамошни категории на аниме содржини во кои можете да изберете избран секаков вид жанр за гледање според вашето расположение.

На пример, можете да гледате училишни аними, акциони-базирани, авантуристички, боречки вештини, романса, возрасни, деца, хорор, спорт и многу повеќе. Во основа, има скоро 10 до 15 дополнителни жанрови во апликацијата што можете да ги уживате на вашите андроид телефони.

Тековна Аниме

Оваа опција ви обезбедува таква аниме содржина која е достапна во серија или сè уште се прави.

Аниме список

Мој омилен Во апликацијата има огромна листа што можете да ја пренесувате преку вашите андроид смартфони и таблети. Како што се Attack on Titan, Shingeki no Kyojin, Kimi Ni Todoke Episode 1 англиски англиски даб и многу повеќе.

Мојот омилен

Во суштина, тоа е списокот на оние аними што сте ги направиле или ги обележале омилен за да ги гледате подоцна или повторно.

историја

Тоа не е категорија во основа затоа што овој дел ја содржи само историјата на гледање и пребарување само. Значи, можете да ја отстраните или исчистите историјата од поставките.

Ако сакате да ги прилагодите поставките или да отидете во која било специфична категорија, тогаш можете само да допрете / кликнете на линиите достапни во горниот лев агол.

Дали е аниме изроден.ТВ е безбеден?

Повеќето од корисниците на андроид го поставија ова прашање дали Anime freak.TV Apk е безбеден или не? Тука сакам да одговорам на ова прашање за да ги разјаснам сомнежите за ваквите корисници на андроид.

Во суштина, тоа е апликација која поседува повеќе видови на видео содржини кои можат да имаат некои негативни, но и позитивни ефекти врз одредени корисници.

На пример, таму на Аниманија може да најдете насилна аниме содржина што може да има лошо влијание врз децата, доколку тие ја користат без старешина.

Затоа, морам да кажам дека ова не е безбедно за децата ако тие го користат сами без присуство на старешините додека се движат. Иако поседува аниме на дете, исто така, не постои филтер што можете да го поставите за да ја избегнете возрасната или насилната содржина.

Второ, оваа апликација исто така нуди видео за возрасни аниме и реклами што очигледно не е соодветно за корисниците на возраст под 18 години.

Меѓутоа, ако сте загрижени за било какви спам, малициозни или вируси во апликацијата, тогаш не треба да се грижите бидејќи тоа е апсолутно безбеден и безбеден за вашите телефони.  

Не работи апликацијата Аниме Фрејк?

Најчестите поплаки што ги регистрираат корисниците на Animefreak се дека апликацијата не работи. Сепак, постојат повеќе причини зошто апликацијата не работи како што следуваат.

 • Немате најнови Flash Player или Adobe Player.
 • Не сте инсталирале Flash Player или Adobe плеер на вашиот андроид телефон.
 • Или Интернетот не е достапен или имате бавна Интернет врска.
 • Вашиот телефон не поддржува Аниманија.
 • Кешот не се расчистува подолго време.

Или може да има и други причини. Но, погоре се најчестите грешки или дупки за да не дозволите апликацијата да работи правилно.

Затоа, следете ги упатствата подолу за да ја направите апликацијата да работи на вашите телефони.

 1. Осигурете се дека вашиот телефон ја поддржува Апликацијата.
 2. Прво, избришете ја старата верзија на апликацијата од вашиот телефон.
 3. Потоа преземете ја најновата Anime Freak Apk 2019 или 2018 година.
 4. Инсталирајте го на вашите телефони.
 5. Исчистете го кешот на вашиот телефон.
 6. Проверете ја интернет-врската.
 7. Инсталирајте нова и најнова верзија на Flash Player или Adobe Player на вашиот телефон.
 8. Сега обидете се повторно за да ја отворите апликацијата.

Ако сè уште, не работи за вас, тогаш постои можност да поднесете извештај за кое било прашање или предлог во поставките. Користејќи ја таа опција, можете да добиете помош од официјалните сопственици на Аниманија кои понатаму ќе ве водат.

Како да преземете Аниме Фрејк АпК?

Многу е едноставно да ја добиете апликацијата, па ако сте нови и не знаете како да ја преземете апликацијата, тогаш не грижете се. Затоа што ви дадов чекор по чекор упатство за да ви го олесните тоа.

 1. Можете лесно да го преземете Anime freak преземањето од нашата веб-страница.
 2. На крајот на статијата има копче за преземање.
 3. Допрете на тоа копче.
 4. Изберете ја папката за дестинација за зачувување на датотеката за поставување.
 5. Сега притиснете на опцијата продолжение за да започнете со преземање.
 6. Почекајте неколку минути за да потрае неколку минути (зависи од брзината на интернетот).
 7. Сега сте завршиле.

Како да инсталирате Аниме Фрејк Апк?

Пред да ја инсталирате датотеката, проверете дали сте ја вклучиле опцијата „Непознати извори“. За да овозможите, следете ги упатствата подолу.

 1. Одете во поставките.
 2. Избра опција за безбедност.
 3. Сега означете го или едноставно овозможете ја опцијата „knownНепознати извори’.

Сега за да ја инсталирате апликацијата, вратете се на почетниот екран и отворете ја славината за управување со датотеки на датотеката Apk што сте ја презеле од нашата веб-страница.  

Основни карактеристики

Постојат повеќе функции што можете да ги имате на вашите андроид мобилни телефони и други уреди. кои се следниве?

 • Можете да ги гледате омилените аними.
 • Може да имате содржина за возрасни или цртан филм што е доста познат деновиве.
 • Тоа е бесплатна апликација која можете да ја преземете од нашата веб-страница и нема никакви трошоци за гледање аниме.
 • Многу уникатна, удобна и едноставна категоризација.
 • Децата исто така можат да уживаат во тоа ако некој старешина е со нив.
 • Многу повеќе.
Основни барања
 • Работи на уреди со Android и со верзија 4.3 и понова верзија.
 • RAM меморијата мора да биде 1 GB или повеќе од тоа.
 • Стабилна и брза интернет врска.
 • Вашиот уред мора да има инсталирано флеш плеер, особено најновата верзија.

Сега можете да го добиете „Anime freak Download“ ?? од оваа веб -страница, бидејќи го споделив копчето за преземање подолу за вас.

Најчесто поставувани прашања

П 1. Како можам да гледам аниме на Animefreak.tv на мојот Android телефон?

Години. Тоа е многу едноставно како што можете да го сторите тоа од Аниманија Преземете и инсталирајте го на вашите телефони.

П 2. Што е аниме навивач? ТВ Апк?

Години. Андроид апликација е да гледа каков било аниме на телефони со Android.

П 3. Дали апликацијата Аниманија е безбедна?

Години. Јас веќе одговорив на ова прашање со секој детал за да можете да го проверите одговорот во главната статија.

П 4. Како да се користи Animefreak.TV на Android?

Години. Многу е едноставно да се користи апликацијата само за да ја преземете и инсталирате најновата апликација од нашата веб-страница и да пребарувате во вашето омилено аниме и допрете на неа за да ја гледате.

П 5. Можеме ли да гледаме аниме за возрасни?

Години. Да, можете да гледате аниме за возрасни исто така, ако сте над 18 години.

П 6. Што се случи со Animefreak.TV 2018?

Години. На Anime freak 2018 не се случи ништо, бидејќи имате нова верзија на апликацијата и која е објавена во оваа тековна 2019 година.

П 7. Дали е избришан аниме навивачот?

Години. Да, Аниме Фрејк е избришана од Play Store или Google Play, но не грижете се дека сè уште е достапна на својата официјална веб-страница, како и на нашата веб-страница.

П 8. Можеме ли да гледаме ”imiКими Ни Тодоке Аниме Англиски е поставено во HD '?

Години. Да, можете да гледате ”imiКими Ни Тодоке Аниме, англиски јазик, подложено во HD '.

П 9. Дали можам да гледам „yMy Hero Academia Season 3 Episode 1 Anime Freak’?

Години. Да, можете да ја гледате My Hero Academia Season 3 Episode 1 Anime Freak.

П 10. Може ли да дојдам до ТВ-аниме Аниме Фрејк Епизода 13 на Интернет?

Години. Да, можете да ја посетите официјалната страница на „imeАниме фрик ТВ за да ја гледате епизода 13 на Бакемоногатари на Интернет.

Директен линк за преземање

Оставете коментар