Aplikasi SiMontok Apk 2022 Преземи за Android

За вас е достапна многу кул апликација за Android која е развиена со цел да обезбеди забава. Тоа се нарекува "Appasi Simontok Apk“, кој беше создаден од Абдул Сегар. Оваа апликација е дизајнирана за вашите потреби за забава.

Апликацијата главно се користи за менонтон видео и филмови. Тоа значи дека е претежно за возрасни, што значи дека Јанг Каму може да го користи приватно. Не нуди многу содржини погодни за семејството бидејќи нуди претежно видеа од 18+ или ориентирани кон возрасни. Значи, тоа треба да го користат децата.

За Апликаси СиМонток

Апликација SiMontok апликација е еден од најпопуларните во Индонезија, кој моментално е достапен само на еден јазик, а тоа е индонезискиот. Со инсталирање на најновата верзија на apk-датотеката во мобилен уред, корисниците ќе можат бесплатно да уживаат во бескрајни забавни содржини со еден клик

Далам апликаси може да ви отежне кога го користите бидејќи е нов за вас. Но, не треба да се грижите бидејќи ќе ви дадам информации за неговата употреба, неговата инсталација и процесот на преземање. Ви предлагам да ја прочитате целата статија за да дознаете повеќе за апликацијата.

Детали за АПК

ИмеСимон Ток
верзијаv3.0.4
големина11.2 MB
СоздавачАбдул Сегар
Ценаслободен
Задолжителен Android4.1 и погоре
Име на пакетотcom.ipankstudio.lk21
категоријаапликации - Забава

Апликаси и СИМОНТОК се двата индонезиски зборови, па оттука првиот термин се користи за да претставува апликација. Додека второто име се користи за да претставува некој кој е полн со љубов. Како што имплицира името, апликацијата е за видео јанг јанг ада ди ние ќе видиме романса и љубов.

Впрочем, калијан тонтон има голем број филмови, вклучително и Layarkaca 21.

Би сакал да истакнам дека ова Апликација за филм ви нуди повеќе од видео јанг. Дозволува и други клипови на kalian tonton, за да можете малку да се забавувате во слободното време. Покрај тоа, dalam aplikasi беше развиен од Индонезиец. Но, тој е достапен и отворен за сите корисници на Android, без разлика на нивната националност.

Како да се користи Appasi SiMontok 2020 бесплатно

Не сакаме да се мешате во врска со karena aplikasi и начинот на кој таа треба да се користи. Затоа што овде ја нудиме најновата верзија на апликацијата, а некои луѓе може да ја нарекуваат и со тоа име.

Во оваа статија, сепак, ќе ви кажам како можете успешно да ја користите апликацијата Aplikasi SiMontok. Како прво, за да ја користите апликацијата, ќе треба да го следите секој од следните чекори еден по еден за да ја извршите успешно.

 • Како прв чекор, ќе треба да ја преземете најновата верзија на датотеката APK од нашата веб-страница.
 • Ви препорачувам да инсталирате aplikasi ini memiliki на вашите телефони кои имаат оперативен систем Андроид (или можете да го преземете Aplikasi Simontok на вашиот компјутер и да го користите преку емулатор).
 • Сега стартувајте ја апликацијата од менито на апликациите.
 • Горниот десен агол на екранот ќе отвори мени или категории на секоја содржина во страницата штом ќе кликнете или допрете на неа.
 • Потоа изберете ја посакуваната категорија и уживајте во неа сега.
 • Исто така, можно е да ги пребарувате вашите омилени видеа преку полето за пребарување на апликацијата што може да ви помогне да го пронајдете она што го барате.

Снимките на екранот од апликацијата

Како да преземете Simontok Aplikasi?  

И покрај фактот дека Јанг Каму може да го преземе од каде било. Морам да ви кажам дека има повеќе апликации со исто име, а повеќето од нив се лажни или спам апликации кои не работат.

Бидејќи го тестирав оригиналот на мојот телефон, ви препорачувам да го преземете директно од нашата веб-локација бидејќи го дадов оригиналот откако го добив од нашата веб-страница.

Значи, ако јанг ингин за да добиете корисен и вистински, тогаш следете ги овие упатства подолу.

 • На крајот од статијата, можете да видите врска за преземање Копче „˜Преземи АПК“.
 • Кликнете или допрете на него за да започнете со преземање.
 • Сега изберете одредишна папка каде што јанг ингин за да го зачува пакетот.
 • Сега изберете ја опцијата Продолжи или „ОК“ за да продолжите за понатамошен процес.
 • Сега преземањето yang akan започнува автоматски.
 • Големината на датотеката е многу мала, па доколку имате стабилна интернет-врска, тогаш тоа ќе се изврши во рок од неколку минути.

Како да инсталирате SiMontok?

Иако е прилично лесно да се инсталира која било андроид апликација од Google Play Store. Повеќето уреди не ви дозволуваат да инсталирате АПК од извори од трети страни на нивните уреди. Како прво, кога ќе се обидете да инсталирате која било АПК што сте ја презеле од кој било извор од трета страна на вашиот уред, нема да ви дозволи да ја инсталирате.

Бидејќи во вашите уреди со Android, постои опција да се ограничи да се инсталира поради можноста да му наштети на вашиот уред. Понекогаш, АПК може да содржи штетен малициозен софтвер што може да го оштети уредот.

Добрата вест е дека во денешното време, овој ризик е речиси елиминиран бидејќи се лансирани милиони веб алатки и софтвери кои се во позиција да ги филтрираат повеќето од овие вируси во рок од неколку секунди.

Добрата вест е дека ако ги преземате тие Apk-датотеки директно од нашата веб-страница. Не мора да се грижите за тоа бидејќи ви обезбедивме тестирани и филтрирани пакети Appasi, така што нема да морате да се грижите за тоа.

Со цел да го инсталирате Simontok Aplikasi, само следете ги следниве дадени чекори.

 • Проверете го процесот на преземање погоре и добијте го најновиот Aplikasi на Симонток.
 • Сега одете во поставките.
 • Потоа безбедност.
 • Сега овозможете ја оваа опција или проверете за да ја означите „Непознати извори“.
 • Назад на почетниот екран сега.
 • Отворете или стартувајте го Управувачот со датотеки.
 • Отворете ја папката каде што сте ја зачувале датотеката.
 • Сега пронајдете ја датотеката и допрете / кликнете на неа.
 • Изберете ја опцијата „инсталирај“.
 • Сега сте завршиле.

Ако ви се допаѓа оваа апликација, тогаш треба да ја пробате следната апликација

Апликација Симонт9к

Карактеристики на апликацијата Симонток

Мојата апликација има широк спектар на функции што може да ги користи Јанг Каму, а јас споделив само неколку од нив во оваа статија. За да можам да ви покажам колку е неверојатно и да ви овозможам да се уверите во неговата големина.

 • Тоа е најдоброто за видеото за менонтон.
 • Може да гледате филмски клипови.
 • Може да пренесувате 18+ клипови или да гледате девојки со камера.
 • Тоа е апликација ограничена за возраста.
 • Едноставно и лесно што работи побрзо.
 • Интерфејс и распоред наклонет кон корисниците.
 • Повеќе категории.
 • Зачувајте ја вашата омилена опција за список.
 • Бесплатно е за преземање и употреба.
 • Ажурирано е во последната година 2019 година и ги отстрани грешките и грешките.
 • Достапно само на индонезиски јазик.
 • И повеќе.

Потребно

 • Развиен е за Андроид 4.1 и понова верзија ОС.
 • Капацитетот на RAM меморија од 1 GB е повеќе од доволно.
 • Да се ​​активира побрза интернет-врска.
 • Не е потребен пристап до корен.

Заклучок

Како што видовме погоре, ова е апликација за Android која е компатибилна со повеќе од 4.1 верзии на ОС. И се користи за стриминг и преземање кратки клипови и филмови. Ако сакате да ја преземете Aplikasi Simontok Apk, ја дадовме врската за преземање подолу за да можете да ја земете.

Најчесто поставувани прашања
 1. Што Апликаси?

  Апликаси е индонезиски збор што значи примена.

 2. Што е Симонток?

  Симонток значи личност која е полна со љубов yang ada di повторно индонезиски збор што се користи за апликацијата што ја споделив во горната статија.

 3. Што е Aplikasi SiMontok Apk?

  Тоа е пакет или поставување на оригиналната апликација што можете да ја инсталирате на вашите Андроиди или компјутери.

 4. Како да ја користите апликацијата Aplikasi Simontok?

  Едноставно, не треба да поминувате низ никаква сложена постапка, само преземете ја апликацијата, инсталирајте ја на вашите телефони, стартувајте ја и проследувајте ги омилените видеа.

 5. Дали Симонток е легален?

  Да, тоа е апсолутно легално.

Превземи линк