Arena Breakout Apk Download 2022 за Android [Нова борбена игра]

Очигледно е дека Tencent неодамна ја претстави оваа апликација за акциони игри на пазарот. Играта им овозможува на играчите да се соберат во арена за да водат битки во живо со своите пријатели. Ако сте заинтересирани да ја играте играта со пукање со пријателите, тогаш мора да ја преземете Arena Breakout Apk веднаш.

Важно е да се напомене дека апликацијата за игри што ја презентираме овде е целосно оригинална и директно добиена од официјалниот Android пазар. При инсталирање на Битка игра во вашиот Андроид телефон, можеби ќе можете да доживеете едно од најлесните искуства со игри што некогаш сте ги доживеале.

Има одредени ставки на картата за кои се смета дека се однапред додадени. Дополнително, непријателот има и најново оружје и опрема. Ако направите една грешка, ќе добиете страшна игра. Ако сте подготвени да напредувате во вашите вештини за играње внатре во теренот, тогаш инсталирајте ја Arena Breakout Download Apk.

Што е Arena Breakout Apk

Оваа Arena Breakout Apk е игра со пукање во прво лице што може да ја играте на уредите со Android. Во рамките на неверојатната апликација, учествувате на различни боишта и треба да ги завршите мисијата во даденото време без да трошите ресурси. Понатаму, ќе најдете противник кој демне во грмушките само што чека да го измамите.

Најважното нешто што можеме да им го препорачаме на нашите играчи е да се движат непречено и да избегнуваат да прават непотребни звуци внатре во теренот. Правењето врева внатре во полето ќе му помогне на непријателот да открие каде сте. И штом ќе се утврди ова, преселувањето во друга област станува многу потешко.

За да се справите со оваа ситуација, треба да бидете внимателни на секое сомнително движење и да се насочите кон вашиот непријател. Досега пазарот беше преплавен со голем број на различни популарни онлајн акциони игри. Сите овие се бесплатни за преземање и обезбедуваат еден тон различни професионални функции, вклучувајќи скинови и ефекти.

Сепак, повеќето од нив се синхронизирани и преведени на англиски. Верзијата што ја поддржуваме во овој случај е чисто синхронизирана на кинески. Ако сте уморни од повторно играње на овие стари игри, ова е начинот на кој треба да одите. Потоа им препорачуваме на тие играчи да ја преземат динамичната игра на Arena Breakout во светлината на ова.

Детали за АПК

ИмеЗбег на арената
верзијаv1.0.128.128
големина1.8 GB
СоздавачТенсентен игри
Име на пакетотcom.tencent.mf.uam
Ценаслободен
Задолжителен Android5.0 и Плус
категоријаигри - акција

Како дел од инсталацијата и користењето на апликацијата за игри, има некои чекори што гејмерите треба да ги следат. Првиот чекор е да ја преземете најновата верзија на апликацијата за игри од овде. Откако ќе се преземе ажурираната верзија, треба да се кликне на датотеката Apk за да се започне процесот на инсталација.

По завршувањето на инсталацијата на апликацијата ќе имате пристап до главната контролна табла. Главната контролна табла се состои од различни мапи и цели кои го носат играчот од самиот почеток и од таму. Затоа е неопходно играчите да истражуваат понатаму откако ќе ги завршат претходните нивоа во темни и напуштени градови.

На пример, ако не можете да ги завршите претходните цели, вашите сервери нема да ви дозволат да напредувате понатаму и нема да можете да го достигнете следното ниво. Постојат голем број оружја и други дополнителни гаџети кои можат да ви помогнат да го постигнете тоа.

Важно е да се запамети дека искористувањето на тие ставки за време на играта ќе им помогне на гејмерите непречено да навлегуваат. И, исто така, ќе им помогне на гејмерите да ги победат непријателите користејќи помалку ресурси. Бидејќи непријателите веќе планираат нешто големо и помоќно во однос на нуклеарното оружје.

Затоа, пред да биде предоцна, им препорачуваме на гејмерите веднаш да преземат акција. Откако ќе ја постигнете целта, можете да пристапите до главната контролна табла и да преминете на следното ниво. Така, сте ги стекнале вештините и сте подготвени да ги одразите оние внатре во боиштата, ве молиме инсталирајте ја Arena Breakout Download Apk.

Клучни карактеристики на играта

 • Бесплатно за преземање.
 • Регистрацијата е задолжителна.
 • Не е потребна претплата однапред.
 • Инсталирањето на Arena Breakout нуди битка во живо со таква непријателска средина.
 • Каде што гејмерите ширум светот можат да учествуваат.
 • Оваа игра е развиена од tencent игрите.
 • Додадени се тони моќни непријатели со точки оружје и ефекти.
 • Достапни се различни гранати, RPG елементи, муниција за повторно вчитување, реален звук и приспособливи оружја.
 • Лансирањето гранати ќе им помогне на гејмерите брзо да го елиминираат непријателот
 • Гејмерите можат да искусат предизвикувачка игра со шутер во прво лице.
 • Запомнете дека стекнувањето на голем арсенал на оружје ќе помогне лесно да се елиминираат непријателите.
 • Додадени се различни цели и задачи.
 • Добро насочените снајперисти лесно можат да ги таргетираат непријателите.
 • Дополнителни примероци вклучуваат десетина карактеристики, иконски огнено оружје, многу елементи, големи мапи, остри ножеви, моќни авиони за напад и повеќе.
 • Завршувањето на тие задачи ќе помогне да заработите различни ресурси.
 • Убиството на непријателот може да ве прогласи за хардкор стрелец во прво лице.
 • Секој преостанат ќе ви помогне да заработите собирање различни најдобри оружја.
 • Не се дозволени реклами од трети страни.
 • Понуден е пријателски интерфејс за мобилни телефони.
 • Овде гејмерите го менуваат јазикот од кинески на англиски.
 • Различни кожи и предмети се достапни за избор.
 • Стандардниот јазик што се користи овде е кинескиот.

Снимките на екранот од играта

Како да преземете Arena Breakout Apk

Претходно, апликацијата за игри беше забележана на листата на Google Play Store. Меѓутоа, сега е трајно отстранет од списокот, а не е објаснето зошто е отстрането. Не ја знаеме причината за ова, но сега многу корисници на Android нема да можат да пристапат до него.

Во таква ситуација, од играчите на Android игрите се бара да најдат алтернативни платформи за пристап до директните датотеки Apk. Ова ги натера да бидат збунети и да бараат алтернатива. Ако барате автентична алтернативна платформа, треба да ја посетите нашата веб-страница и да ја преземете најновата верзија на датотеката Apk бесплатно.

Дали е безбедно да се инсталира Apk

Тоа е оригинална апликација за игри што ја презентираме овде. Го инсталиравме на повеќе уреди пред да го понудиме Apk во делот за преземање. Откако го инсталиравме, откривме дека е мазно и автентично за играње. Ние не ги поседуваме директните авторски права на играта, затоа треба да ја инсталирате и играте на ваш сопствен ризик.

Покрај оваа апликација за игри, има многу други игри што се објавуваат и споделуваат. Најдобар начин да дознаете повеќе за нив е да отидете на дадените URL-адреси. Тоа се Тест сервер CODM Сезона 7 Apk Демонтирање Apk.

Заклучок

За оние кои се уморни од играње на стариот традиционален жанр на акциони игри. И барате нешто уникатно и ново каде што борбеното искуство всушност може да биде што е можно пореално, тогаш ова е она што го препорачуваме. Инсталирајте Arena Breakout Download Apk и уживајте во акцијата за снимање во живо.

Најчесто поставувани прашања
 1. Дали обезбедуваме верзија за компјутер на Арена?

  Не, компјутерската верзија на играта не е достапна овде. Нудиме само верзија на играта со Android телефон.

 2. Дали обезбедуваме Mod Apk за пробивање на арената?

  Не, овде ја нудиме официјалната верзија на апликацијата за игри за корисниците на Android.

 3. Дали е бесплатно преземање Apk-датотека?

  Да, апликацијата за игри што ја обезбедуваме е чисто бесплатна за преземање. Ја презедовме директната датотека Apk од Google Play Store.

 4. Дали играта нуди моќни оружја?

  Да, играта нуди одлична можност да доживеете моќно оружје со стеблата на дрвјата.

Превземи линк

Оставете коментар