Преземи BeatStar Apk за Android [Нова игра]

Светот на игри се смета за поширок и поширок од нашите очекувања. Не сите игри се сметаат за доволни и добри во искуство. Тешко е да се најде одлична игра од огромна колекција. И фокусирајќи ја побарувачката на играчите овде, донесовме нов BeatStar.

Апликацијата за игри е чисто поврзана со категоријата музика. Овде, внатре во играта, љубителите на музика можат бесплатно да истражуваат тони различни песни и ритам. Сè што треба да направат е само да пристапат до главната контролна табла и да ја истражуваат библиотеката.

Запомнете дека играчите бараат да прифатат различни предизвици и да се обидат да ги освојат со движење на прстите во вистинската насока. Процесот на играње е прилично едноставен и не бара стручна вештина. Оттука, вие сте подготвени да ја играте оваа уникатна игра со пријателите, а потоа да ја преземете 2Д игра од тука.

Што е BeatStar Apk

BeatStar Android се смета за новообјавената најнова апликација за музички игри на Android. Каде што и случајните и регистрираните гејмери ​​на Android можат да уживаат. Учеството внатре ја победи борбата и уживај во освојувањето на најголемиот рејтинг.

Играта е чисто уникатна и не можеме да бидеме сведоци на некоја слична апликација за игри. Плусната точка за играта е што нуди стотици колекции на песни. Дури и различни тонови и музички датотеки се достапни за директно пристапување.

Освен во уживањето во музиката, гејмерите можат да уживаат и во освојувањето на играта со забележување на ритам без губење. Не заборавајте да ги изберете отчукувањата навреме, им препорачуваме на гејмерите брзо да го движат прстот во вистинската насока.

Бидејќи правењето единствена грешка или дефект може да ја заврши вашата игра на лице место. Дури и губењето на битовите ќе го намали рејтингот на играчите. Оцената ќе се прикаже преку екранот и преземањето акредитиви ќе помогне во управувањето со вашиот ранг низ целиот свет.

Додадени се многу други професионални функции. Тоа вклучува додавање во живо на пријатели и случајни корисници на андроид. Сега играчите на играта можат да стекнуваат нови пријатели преку платформата. За да ги истражите луѓето, потребно е да се регистрирате на платформата.

Детали за АПК

ИмеBeatStar
верзијаv22.0.1.21606
големина273 MB
СоздавачВселенска Апе
Име на пакетотcom.spaceapegames.beatstar
Ценаслободен
Задолжителен Android6.0 и Плус
категоријаигри - музика

Без регистрација на платформата, се смета дека е невозможно да се пристапи до главната листа каде што луѓето чекаат. Додадени се две различни опции за регистрација. Прво, корисниците можат да ги вградат податоците директно во опцијата за пријавување.

И лесно генерирајте сметка за неколку минути без губење време. Не, не ви е удобно да го правите процесот рачно, од играчите се бара да поврзат сметка на Facebook со платформата. Ова ќе им овозможи на членовите да го завршат процесот на регистрација за неколку секунди.

Само изберете ја иконата FB и оставете го системот да го направи останатото. Откако ќе успеете да направите регистрација. Сега пристапете до главната контролна табла и изберете различни музички песни. Избирањето на песната ќе го започне процесот на репродукција.

Сега користете го екранот на допир за да ги задржите и почувствувате отчукувањата. Колку повеќе сте успешни во фаќањето ритам. Повеќе резултати и добри оценки ќе бидат депонирани во сметката. Така, го сакате концептот и сте подготвени да ги искористите предностите, а потоа инсталирајте го BeatStar Download.

Клучни карактеристики на Апк

 • Апликацијата за игри е бесплатна за преземање.
 • Регистрацијата е незадолжителна.
 • Не е потребна претплата.
 • Потребни се скапоцени камења и монети.
 • Монетите ќе помогнат да се отклучат различни списоци и песни.
 • Дури и помага при отклучување на различни кутии.
 • Истражувањето на гајбите ќе отклучи многу ресурси.
 • Тие вклучуваат песни и тонови.
 • Не се дозволени реклами од трети страни.
 • Може да се игра само онлајн.
 • За да се игра онлајн бара стабилно поврзување.
 • Интерфејсот за играње беше едноставен.
 • Додадени се многу дополнителни опции.
 • Тие вклучуваат повеќејазичен приклучок.
 • Со опција за вибрации.
 • Пријателите и глобалната ранг листа е достапна за избор.
 • Сега проверувањето на списокот помага да се истражи вашиот ранг на глобално ниво.
 • Дури и помага при анализата на вашите перформанси.

Снимките на екранот од играта

Како да ја преземете апликацијата BeatStar

Апликацијата за игри што ја презентираме и обезбедуваме внатре во делот за преземање е чисто преземена од официјалната продавница. Дури и продавницата вклучува директен Google Play. Сепак, многу корисници на Android ја регистрираат оваа поплака во врска со директната пристапност.

Ова значи дека многу корисници на Android не можат да преземат директна датотека Apk од Play Store или официјални сервери. Оттука, што треба да прават тие гејмери ​​на андроид во таква ситуација? Оттука, во ова сценарио, им препорачуваме на оние да ја посетат нашата веб-страница и да ја преземат најновата верзија на Apk со опција со еден клик.

Дали е безбедно да се инсталира Apk

Апликацијата за игри што ја држиме и ја презентираме во делот за преземање е оригинална. Покрај тоа, пред да го понудите делот за преземање Apk внатре. Веќе го инсталиравме во повеќе уреди, се смета дека е безбеден за користење.

Овде, на нашата веб-страница, веќе споделивме тони различни игри поврзани со повеќе категории. Затоа, вие сте заинтересирани да ги играте тие алтернативни игри, мора да ги посетите дадените врски. Тоа се Проект Секаи Апк Kinja Run Apk.

Заклучок

Секогаш сакате да пуштате апликации за музички игри. А сепак не може да се најде единствена платформа поради недостаток на ресурси. Тогаш не грижете се бидејќи тука го донесовме BeatStar Apk. Апликацијата за игри се смета за целосно оперативна во повеќе уреди и не бара дополнителни дозволи.

Превземи линк

Оставете коментар