Преземете ја апликацијата BevQ Apk 2023 за Android [Online Liquor]

Денес се враќаме со уште една неверојатна апликација за Android специјално дизајнирана за љубителите на алкохол наречена BevQ App Apk. Оваа апликација е развиена од Faircode Technologies фокусирајќи се на тековното прашање на пандемијата. Да се ​​одржи социјалното растојание преку обезбедување онлајн услуга за алкохол.

Ако сте љубител на алкохол и сакате да купите, но не можете да излезете надвор поради проблеми со пандемијата. Потоа, со еден клик, можете да го нарачате вашиот пијалок преку услугата за генератор на токени обезбедена од државната корпорација за пијалоци LTD. И изберете каков вид на алкохол сакате да нарачате и не заборавајте да ја споменете вкупната количина.

Што е BevQ App Apk

BevQ App Apk Download е единствена сопственост на State Kerala State Beverages Corporation LTD. Апликацијата Virtual Queue е создадена за да се задржи социјалната дистанца помеѓу луѓето. Сега клиентите на алкохолни пијалоци можат да ги нарачаат своите производи со генерирање на онлајн е-токен за да резервирате број на ред однапред. Ставете го во бројот на редот за да бидете сигурни дека неговиот/нејзиниот ред е во наведеното време.

Главната цел на оваа апликација е да обезбеди и продава алкохол на различни места во државата Керала, која вклучува Канур, Вајанаду, Трисур, Кожикоде, Тируванантапурам, Ернакулам итн.

Покрај тоа, користејќи ја оваа апликација BEVQ Преземете сега, компанијата може да го продава својот производ онлајн, генерирајќи различни токени за да го добие нивниот број на ред однапред преку повеќе од 301 продажни места, вклучувајќи 578 барови и 290 салони за пиво.

Во минатото, потрошувачите се забавуваат преку официјалната веб-страница. Тие можат да го нарачаат својот производ онлајн категоризиран на англиски и Desi алкохол, како што се рум, виски, ракија, пиво итн.

Овој BEVQ е виртуелна апликација достапна за преземање од Google Play Store. Меѓутоа, кога оваа апликација за прв пат беше лансирана преку Google Store беа поставени шест главни прашања за безбедноста на апликацијата BevQ од Freecode Developers. Поради овие приговори, продажбата на алкохол во Керала може да биде одложена, но подоцна овие безбедносни грижи беа решени.

Сега апликацијата е официјално достапна преку Play Store за преземање. Но, ако сè уште не можете да го преземете од Официјалната продавница, тогаш можете да ја преземете најновата верзија од овде. Ја обезбедивме и најновата верзија на BEVQ App Apk на нашата веб-локација.

Детали за АПК

ИмеBevQ
СоздавачКорпорација на државни пијалоци Керала
големина10.11 MB
верзијаv8.0
Име на пакетотcom.ksbcvirtualq
Ценаслободен
Задолжителен Android4.1 и над
категоријаапликации - Храна и пијалоци

Клучни карактеристики на апликацијата

Деталните карактеристики што ги нуди оваа апликација се споменати овде. Не заборавајте еднаш да ги поминете овие карактеристики. За самостојно искуство, треба да ја преземете и инсталирате апликацијата на вашиот уред.

 • Апликацијата е бесплатна за преземање и достапна на Play Store.
 • Државниот пијалок Керала обезбеди веб-страница за помош, но поради оптоварување ја лансираше оваа апликација.
 • Клиентите можат да нарачаат алкохол преку Интернет преку оваа апликација.
 • Програмерите додадоа GPS во оваа апликација за потрошувачите да можат лесно да ја најдат блиската продавница.
 • Можете дури и да започнете жалба преку Интернет користејќи ја оваа апликација во врска со производ или услуга.
 • Користејќи ја оваа апликација, клиентот може да нарача максимум 3 литри алкохол истовремено.
 • Сите триста продажни места, вклучително и 500 барови и 230 салони за пиво, се директно поврзани со оваа апликација.
 • Фокусирајќи се на безбедноста и помошта на корисниците, овде програмерите ја интегрираат функцијата за пин код и опцијата за скенирање на код за QR.
 • Апликација за редици и услуга за токени обезбедени од државата Керала.

Снимките на екранот од апликацијата

Како да ја преземете апликацијата BEVQ Apk

Веќе споменавме дека апликацијата е официјално достапна. Но, поради некои причини, корисниците на Android не можат да ја инсталираат одредената апликација на нивниот уред со Android. Потоа, во овој поглед, им препорачуваме на корисниците да ја посетат нашата веб-страница и да ја преземат од нашата веб-страница.

Корисниците на Android може да ја преземат и најновата верзија од овде. Не грижете се за безбедносните проблеми бидејќи ги обезбедуваме само оригиналните Apk-датотеки. Ја инсталиравме истата апликација на различни уреди со Android за да се увериме дека апликацијата е целосно оперативна и без малициозен софтвер.

Како да инсталирате и користите апликација

Пред да дојдеме до користењето на апликацијата и генератор на токени, им препорачуваме на корисниците да ја преземат датотеката BEVQ Apk од овде со кликнување на копчето за споделување врска за преземање дадено на врвот и на дното на статијата. Откако ќе завршите со преземањето, следете ги чекорите подолу за неговото користење.

 • Прво изберете ја преземената датотека Apk на апликацијата од делот за складирање телефон.
 • Сега кликнете на копчето за инсталација за да го извршите процесот на инсталација.
 • Откако чекавте неколку секунди, сега ова готово известување ќе се појави пред вас.
 • Ова значи дека вашата апликација е успешно инсталирана, сега отворете ја апликацијата од менито на апликацијата или почетниот екран.
 • Набргу откако ќе ја лансирате оваа апликација Купи алкохол, пред вас ќе се појави нова страница каде што треба да ги дадете вашите акредитиви вклучувајќи го и вашиот мобилен број.
 • Откако ќе ги пополните потребните информации и се согласивте со нивната политика, сега можете да ја нарачате омилената марка користејќи ја апликацијата.
Најчесто поставувани прашања
 1. Дали преземањето на апликацијата BEVQ е бесплатно за да се добие од овде?

  Да, најновата верзија на апликацијата е потполно бесплатна за преземање со опција со еден клик.

 2. Дали е безбедно да се инсталира и користи?

  Да, верзијата на Android што ја обезбедуваме овде е сосема безбедна за инсталирање и користење.

 3. Дали корисниците на Android можат да преземат апликација од Google Play Store?

  Да, апликацијата Android е достапна за преземање од Google Play Store со опција за инсталирање со еден клик.

Заклучок

BevQ App Apk е апликација базирана на Android, особено дизајнирана за љубителите на алкохол кои живеат во државата Керала, Индија. Апликацијата има дизајн лесен за корисниците и е многу лесна за ракување.

Можете да ја преземете најновата верзија од нашата веб-страница и ако ви се допаѓа оваа објава не заборавајте да ја споделите со вашите пријатели. Редовно посетувајте ја нашата веб-локација затоа што одвреме-навреме ажуриравме такви видови производи на Android за да ги одржуваме нашите корисници ажурирани.  

Превземи линк