BGMI 64 Bit Apk Download 2022 за Android [PUBGM India]

Нема сомнение дека верзијата на PUBG Mobile Global е најиграната и најсакана верзија на играта низ целиот свет. Компанијата Krafton неодамна воведе посебна верзија на играта за индиските играчи. Еве го BGMI 64 Bit Apk за сите што ја сакаат играта.

Играта Battlegrounds Mobile India е достапна за преземање од продавницата на Google Play. Сепак, многу гејмери ​​кои ги користат најновите паметни телефони со Android може да сметаат дека ова е проблематично кога преземаат 64-битни Apk-датотеки на нивните уреди.

Успеавме да ја донесеме оваа 64-битна датотека за гејмерите на Android во врска со лесен и бесплатен пристап што го обезбедуваме. Запомнете дека датотеката е директно достапна од делот за преземање. Подолу, ги наведовме важните детали, вклучувајќи ги клучните чекори за инсталација и интеграција.

Што е BGMI 64 Bit Apk

BGMI 64 Bit APK е изменета верзија на PUBG Mobile која има надградена верзија на игра и е дизајнирана да се фокусира на најновите корисници на Android. Оваа ажурирана верзија на Mobile India Apk не нуди ништо друго освен она што го нудат другите верзии. Единствената разлика меѓу нив е нивната компатибилност.

Од пред неколку години, PUBGM Global Битка игра беше трајно забранета во Индија. Ова се должи на фактот што со нив директно управуваше кинеската компанија Tencent. Поради политичките немири меѓу кинеската и индиската влада, кинеските брендови се трајно забранети во Индија.

Бидејќи индиската влада одлучи да ја забрани играта поради овие нарушувања, компанијата директно стапи во контакт со владата и се обиде да ги реши проблемите со преговарање и решавање на проблемот. Така, компанијата работи редовно и ги елиминира сите проблеми што е можно поскоро.

На почетокот на оваа година, компанијата Krafton беше успешна во лансирањето на BGMI 64 Bit Android за љубителите на PUBG, иако во тоа време беа лансирани и 32-битни и 64-битни датотеки за игри. Меѓутоа, кога корисниците на Android имаат потешкотии при преземањето 64-битни датотеки, почнете да ги регистрирате овие поплаки.

Детали за АПК

ИмеBGMI 64 Бит
верзијаv2.1.0
големина711 MB
СоздавачКрафтон
Име на пакетотcom.pubg.mobile
Ценаслободен
Задолжителен Android10.0 и Плус
категоријаигри - акција

Со оглед на проблемите и грижите на корисниците, исто така ни беше можно да ви донесеме стабилна 64-битна верзија на PUBGM. Ако сакате да дознаете за клучните разлики помеѓу PUBGM Global и индиската верзија, тогаш откривме дека нема значителна промена.

Покрај овие промени, може да има неколку мали промени што гејмерите може да ги доживеат додека играат преземање BGMI apk со своите пријатели. Тие вклучуваат промени на имињата на годишните времиња, достапноста на оружјето и темата. Темата го вклучува дизајнот на рекламите што може да се менуваат за време на различни настани.

Како дел од ажурирањата на играта, додадено е ново оружје наречено LMG што е вистинското име на оружјето, но во играта е познато како MG3 поради конзистентност. Дизајнот на капки исто така се промени со текот на времето за да се земат предвид предлозите на гејмерите.

Покрај обезбедувањето на сите потребни додатоци, започната е нова сезона со името Циклус 1 сезона 1. Според нејзиниот опис, споменатата сезона ќе трае еден месец, а кралската карта може да се купи по цена од 360 UC, која е еквивалент на вложување вистински пари во него.

Ако сте еден од многуте обожаватели на Battlegrounds Mobile India, но ви е тешко да најдете стабилна верзија на вашиот уред со Android. Тогаш не треба да се грижите бидејќи успешно објавивме BGMI 64-битен за гејмерите. Оваа датотека на Battlegrounds Mobile India е достапна за преземање со еден клик.

Клучни карактеристики на играта

 • За пристап до играта, регистрацијата е задолжителна.
 • Не се потребни напредни претплати.
 • Бесплатно да ја преземете од овде.
 • Инсталирањето на играта ќе понуди ново оружје и теми.
 • Основните ресурси вклучувајќи ги и мапите се чуваат исти.
 • Сега гејмерите можат да се борат во живи фантастични светови.
 • Оваа нова игра нуди навистина извонредно искуство на играчите.
 • Со различни карти со различни терени во виртуелен амбиент.
 • Кинеските компании треба да го отстранат проблемот со компатибилноста во играта на BGMI Battlegrounds Mobile India.
 • Не се дозволени реклами од трети страни.
 • Сезоната може да се купи со инвестирање 360 UC.
 • Различни режими на игра се обезбедени за гејмерите на мобилни телефони.
 • Една сезона ќе трае еден месец.
 • Ова значи дека секоја сезона ќе се појавува нова сезона.
 • Корисничкиот интерфејс на играта се одржува ист и динамичен.

Снимките на екранот од играта

Како да преземете BGMI 64 битна Apk OBB

Нашата веб-страница е одлично место за корисниците на Android да ја преземаат најновата верзија на датотеките Apk. Бидејќи нудиме автентични и функционални датотеки за игри за сите уреди со Android во нашиот дел за преземање. Корисниците на Android можат да ѝ веруваат на нашата веб-локација за да ја обезбеди најобновената верзија на датотеките Apk.

Како мерка за обезбедување на приватноста и безбедноста на нашите корисници, ангажиравме стручен тим од професионалци составен од широк спектар на вештини. За време на процесот на инсталација, нашиот тим ќе се погрижи преземените датотеки на Apk да се безбедни, без грешки и функционални за сите уреди со Android.

Како да инсталирате Apk

 • Прво, преземете ги датотеките Apk и OBB од тука.
 • Сега инсталирајте ја датотеката Apk користејќи традиционален метод.
 • Не заборавајте да дозволите Непознати извори од опцијата за поставување.
 • Откако ќе заврши инсталацијата на Apk-датотеката.
 • Сега копирајте ја датотеката OBB и залепете ја во делот Андроид> OBB.
 • И тоа е готово.

Исто така, вреди да се спомене дека има и други потребни датотеки во врска со PUBGMobile достапни на нашата веб-страница. Понатаму, кога ќе бидете подготвени да ги инсталирате, прочитате и уживате во тие датотеки, тогаш едноставно следете ги линковите што ги дадовме. Кои се GFX алатка BGMI Apk Apk за ран пристап на BGMI.

Заклучок

Во случај да го барате најновото преземање BGMI64 Bit Apk и не можете да најдете сигурен извор за да го преземете. Потоа, со задоволство ве известуваме дека овде ви ја обезбедуваме најновата верзија на Battle Ground Mobile India. Кој е компатибилен со сите најнови уреди со Android.

Најчесто поставувани прашања
 1. Дали обезбедуваме BGMI Mod Apk?

  Не, тука ја обезбедуваме официјалната верзија на апликацијата за игри за гејмерите на Android.

 2. Дали е безбедно да се инсталира Apk?

  Да, играта што ја нудиме овде е чисто безбедна за инсталирање и играње.

 3. Дали играта поддржува нови оружја?

  Да, новата апликација за игри нуди различни уникатни оружја со различни режими.

Превземи линк

Оставете коментар