Преземете ја апликацијата Calamansi Apk 2022 година за Android [социјална]

Ако се чувствувате осамено или здодевно поради никаква друга активност. И во потрага по платформа за социјализација и градење нови односи. Потоа, им препорачуваме на оние корисници на андроид да инсталираат апликација Каламанси во андроид уред. И истражете плус комуницирајте со случајни луѓе ширум светот.

Структурирана е нова онлајн платформа која ја фокусира заедницата Пиној. Во основа, Пиној се однесува на Филипините, а заедницата значи група луѓе. Заедницата Пино значи група на семејство или пријатели кои живеат во филипинската земја.

Луѓето во оваа земја се премногу скромни и секогаш пријателски расположени кога луѓето комуницираат. Така, фокусирајќи ги луѓето од заедницата Пиној и нивната интеракција, програмерите ја структурираа оваа неверојатна апликација. На Апликација за разговор датотеката може да се преземе од овде со операција со еден клик.

Што е Calamansi Apk

Апликацијата Каламанси е онлајн платформа каде Заедницата Пиној може да комуницира плус да ги сподели своите чувства со другите. Основните операции на оваа апликација вклучуваат комуникација, социјална интеракција, споделување медиуми, разговор во групи, раскажување приказни и градење нови односи итн.

Како што дискутиравме порано, Филипинците се добри во градење нови пријатели. Дури и заедницата сака да прима случајни луѓе кои се нови и подготвени да комуницираат. Запомнете дека Филипинците никогаш немале пристап до одредена платформа каде што можат да најдат само заедница Пиној.

Така, разгледувајќи ја дупката и спроведувајќи ја идејата за структурирање на оваа совршена онлајн платформа. Онаму каде што заедницата на Филипинците може да ужива и да комуницира со наоѓање иста заедница и луѓе од природа. Што го олеснува разбирањето и меѓусебното поврзување.

Затоа, разгледајте ја можноста и препораките на луѓето. Ние исто така ја нудиме апликацијата Андроид Каламанси подолу, тука во делот за преземање. Така, вие сте подготвени да уживате во запознавање случајни луѓе и добри во размена на културни вредности, тогаш треба да ја инсталирате оваа апликација.

Детали за АПК

ИмеКаламанси
верзијаv2.8.2
големина99 MB
СоздавачЧонгкинг Ганхаи технологија копродукции, ООД
Име на пакетотcom.ganhigh.calamansi
Ценаслободен
Задолжителен Android4.1 и Плус
категоријаапликации - социјална

Освен меѓусебна интеракција, платформата е совршена за споделување идеи и учење културни вредности. Да, овде во делот за заедница, новопосетените луѓе ќе забележат дека случајните луѓе припаѓаат само на Филипините.

Во текот на почетната страница, различни случајни објави поврзани со нивниот живот, стилови на живеење и приказни поврзани со заедницата се достапни за читање. Преку кликнување на објавата ќе се понудат директни детали. Каде што информациите, вклучувајќи ја и целата приказна, ќе бидат достапни за читање.

Најдобриот дел за оваа апликација е луѓето да можат да уживаат во придружувањето кон групи во заедницата. Меѓутоа, тие групи на заедница се наведуваат со името Семејство. Онаму каде што може да се приклучат 10,000 луѓе плус и повеќе од 50 звучници можат да имаат директен аудио разговор одеднаш.

Иако во апликацијата се додаваат различни други клучни карактеристики и категории. Оние вклучуваат Персонализиран профил, Семејни групи, Кастинг во живо, Натпревар, Совршени моменти, Известување и повеќе. За пребарување на индивидуални личности, се додава филтер за напредно пребарување.

Запомнете, платформата исто така ги поддржува loversубителите на игри. Да, MLBB и другите категории игри на заедници се достапни. Значи, вие сте подготвени да започнете нов синџир на односи со Филипинците, тогаш предлагаме да инсталирате преземање апликација Calamansi.

Клучни карактеристики на Апк

 • Апликацијата е бесплатна за преземање бесплатно.
 • Инсталирањето на апликацијата нуди различни можности.
 • Во однос на градење нови односи преку меѓусебно поврзување со случајни луѓе.
 • Повеќето заедници се поврзани со Филипинците.
 • Додаден е HD Audio систем за непречена комуникација.
 • Случајни групи се таму за да уживаат во дискусиите.
 • Повеќето од тие групи се достапни во делот Семејство.
 • Категоријата Моменти ќе понуди различни прекрасни објави поврзани со поединечни лица.
 • Посебна категорија за известувања за добивање информации за најновите вести или активности.
 • Оние што го посетија вашиот профил исто така се следат.
 • Само 50 лица можат да имаат конверзија одеднаш.
 • 10,000 луѓе плус можат да се приклучат на семејната група.
 • Не се дозволени реклами.
 • Регистрацијата е задолжителна.
 • Интерфејсот на апликацијата е динамичен и погоден за мобилни уреди.

Снимките на екранот од апликацијата

Како да преземете апликација Calamansi Apk

Во моментов апликацијата е достапна за преземање од Play Store. Но, поради земјата и другите клучни ограничувања. Многу корисници на андроид ги регистрираат своите поплаки во врска со директната недостапност до датотеката Apk од официјалниот канал.

Затоа, разгледајте го лесниот и бесплатен пристап до апликацијата. Ние исто така ја нудиме датотеката Apk овде на нашата веб -страница во делот за преземање. За преземање на ажурираната верзија на апликацијата Каламанси, им препорачуваме на корисниците на андроид да кликнат на обезбедената врска.

Дали е безбедно да ја инсталирате апликацијата

Апликацијата е чисто безбедна за преземање и инсталирање на повеќе паметни телефони со андроид. Информациите за корисникот никогаш нема да се споделат со трета страна. Така, корисниците на андроид можат да инсталираат и да уживаат во платформата без да се грижат за споделување податоци.

Како и апликацијата, има и други различни апликации поврзани со социјалната интеракција. Ако сте подготвени да ги истражите тие други најдобри алтернативни платформи. Потоа, им препорачуваме на оние корисници на андроид да ги следат врските што се Боби фанови АПК Симпатична Apk.

Заклучок

Така сакате да разговарате и секогаш сте подготвени да изградите нови односи преку директни состаноци или разговор во живо. Во овој поглед, ви препорачуваме да ја инсталирате апликацијата Calamansi од тука. И уживајте во разговорот со стотици прекрасни девојки и момчиња бесплатно без никаква премија.

Превземи линк

Оставете коментар