Преземање на Clash Quest за iOS и Android [2022]

Конечно, чекањето заврши. Сега можете да преземете Судир на потрага iOS, како и за мобилни телефони со Android. Е можете преземете ја играта за двата оперативни системи од овој напис.

Letе ве известам за процесот, како и за грешките со кои се соочуваат навивачите во моментов. Слушнав за толку многу грешки. Затоа, исто така, ќе разговарам и ќе споделам решение за тие грешки.

Но, пред тоа, ќе мора да ја преземете датотеката, како на пр ИПА-датотека за Clash Quest за iOS и Apk за Android. Потоа инсталирајте ги датотеките на вашите паметни телефони или таблети.

Преглед на потрага по судири

Без оглед на тоа што барате Clash Quest iOS или за Android, ќе ги добиете двете датотеки. Но, пред тоа, треба да знаете за што станува збор оваа игра и како можете да ја играте. Во основа, тој е развиен и издаден од Суперсел, која е една од најпознатите компании за развој на игри.

Произведоа тони такви 3D игри што премина милиони инсталации. Така, тие објавија друга апликација за игри за повеќе платформи, вклучително и мобилни телефони со iOS и Android. Затоа, во денешната статија, ќе ги споделам датотеките на играта и за Android и за паметни телефони и таблети со iOS.

Тоа е видео игра заснована на категоријата Стратегија. Некои од гејмерите на YouTube го споредуваат со Clash of Clans. Дури и тие го нарекуваат Mini Clash of Clans. Значи, до одреден степен е вистина. Бидејќи постојат повеќе видови потраги. Дека можете да играте и да надградувате на следното ниво.

Сепак, таму ќе имате дополнителен и пријатен режим на игра што е Епски чудовишта. Таму треба да се соочите со чудовишта. Тие се прилично деструктивни и можат да ве поразат во рок од неколку секунди. Затоа, треба постепено да растете и да ги надградувате вашите војски.

Сепак, играта и повеќето карактеристики се исти за обете платформи. Може да ги имате истите контроли и истите режими на игра. Можете исто така да имате можност да ја посетите официјалната App Store, како и Google Play Store за да ја добиете играта. Putе ги ставам линковите за обете датотеки.

Зошто Clash Quest не работи на Android и iOS?

Официјално е и потврдено е дека Clash Quest е ослободен. Но, постојат неколку земји кои имаат право само да ја играат играта. Ако се обидете да ја преземете и играте во останатите земји, тогаш тоа нема да работи за вас. Значи, веројатно ќе се соочите со грешка.

Значи, во моментов, тој не е достапен во Play Store за многу земји или региони. Затоа, обожавателите ги преземаат датотеките Apk и IPA од веб-страници на трети лица и се обидуваат да ја играат играта.

Но, тие завршуваат со грешка. Повеќето од обожавателите се соочуваат со грешка каде што пишува „Логирањето е неуспешно Обидете се повторно во (30)“ или нешто слично.

Значи, пред да ја инсталирате играта од кој било извор од трета страна, мора да проверите дали вашиот регион или земја ги исполнува условите или не. Истата работа важи и за корисниците на iOS или iPhone.

Играта на Clash Quest

Играта на Clash Quest iOS или Android е иста. Значи, треба да ги распоредите своите трупи. Користете различни стратегии и тактики за спротивставување на вашите непријатели. Може да имате варвари, волшебници и стрелци. Треба да ги распоредите на најдобар начин за да можете да ги убиете или поразите вашите непријатели.

Список на поддржани земји

Ако не знаете кои се тие окрузи каде што играта е достапна само, тогаш мора да го проверите подолу списокот.

Слика од екранот на Clash Quest iOS и Android 1
  • Финска
  • Шведска
  • Норвешка
  • Данска
  • Исланд

Сепак, Суперсел наскоро ќе ја лансира официјалната и конечна верзија за останатите земји. Но, во моментов, таа е во бета верзија за ограничени нации. Значи, не работи и покажува грешки.

Како да преземете Clash Quest iOS?

Сигурен сум дека ако сте на оваа страница, тогаш веројатно го барате Clash Quest iOS за вашите паметни телефони или таблети. Затоа, ќе ја ставам врската за уредите iOS на крајот на овој напис. Getе добиете копче за преземање, затоа треба да кликнете на тоа.

Откако ќе кликнете на тоа, ќе бидете пренасочени кон официјалната игра. Таму можете едноставно да го инсталирате тоа на вашиот телефон. Тоа е многу едноставно и лесно. Дури и тој е бесплатен и воопшто не се наплатува.

Видео за игра на судир на судири [YouTube]
Како да преземете Apk на Clash Quest за Android?

Ако ја барате играта за преземање на вашите Андроиди, тогаш ќе ја добиете и врската на крајот. Јас јасно ги споменав врските и насловите. Значи, можете лесно да ги разликувате и да ги добивате датотеките. Но, повторно, ова е Clash Quest Бета верзија за iOS, како и за Android.

Затоа, постојат многу ограничени земји каде што можете да го играте. Освен оние, не можете да ја играте, па дури и да ја водите играта. Значи, затоа мора да почекате за последното и официјално издание за остатокот од светот. Јас го споделив списокот на поддржани земји во еден од горенаведените ставови.

Еве неколку други приказни што можеби би сакале да ги читате. Како Дали апликацијата CodaShop 2021 е легална, Топ 5 оружја Гарена бесплатен оган, и Топ 3 емулатори на IOS за Android.

Завршни зборови

Играта и врските се дадени на оваа страница. Сега зависи од вас дали сакате да ги испробате Clash Quest iOS и Apk или не. Но, дозволете ми да појаснам дека играта е апсолутно бесплатна, безбедна и официјална. Сепак, тоа не е последната верзија, туку тоа е Бета-издание на играта.

Оставете коментар