Crab Game Apk Download за Android [Игра]

Луѓето веќе слушнаа за популарната серија Squid Games што може да се проследи на Play Store. Сепак, фокусирајќи се на приказната, беа структурирани многу различни игри. И денес еве, повторно се враќаме со нова апликација за игри наречена Crab Game Apk.

на 2Д игра целосно ја одразува почетната сцена на Squid Game. Каде луѓето добиваат задача да ја поминат црвената линија пред 5 минути. Ако куклата е успешна да го почувствува движењето на играчот додека игра. Тогаш тие ќе се сметаат за елиминирани.

Кога ќе ја разгледаме играта, тогаш откривме дека е невозможно да се премине линијата во дадениот временски период. Но, по длабокото истражување, ние сме успешни во донесувањето на клучните трикови кои би можеле да помогнат да се преживее. Оттука, подготвени сте да уживате во играта, а потоа преземете ја Crab Game Android.

Што е Crab Game Apk

Crab Game Apk е онлајн авантуристичка апликација за игри. Каде што на гејмерите на андроид им беше дадена оваа одлична можност да преживеат внатре на теренот водејќи се кон смртта користејќи експлицитни вештини. Запомнете дали куклата е успешна во откривањето на движењето.

Тогаш вооружените напаѓачи ќе пукаат на прв поглед и ќе го елиминираат гејмерот. Играта целосно одразува филмска приказна. Тоа беше објавено и објавено на Нетфликс со името Squid Game. Иако до сега беа објавени различни апликации за игри на интернет.

Дури и многу од тие различни игри се достапни на интернет. Но, кога ги истражуваме тие апликации за игри, ги најдовме едноставни и интересни. Сепак, мапите со дизајни останаа исти. Но, кога зборуваме за оваа конкретна игра.

Најдовме повеќе распореди, вклучително и теми внатре. Иако пристапот до тие мапи не е возможен. Но, ако некој гејмер успее да ја заврши мисијата. Потоа автоматски ќе се стартуваат новата мапа и распоред. Така, подготвени сте да уживате во новата игра, а потоа инсталирајте го Crab Game Download.

Детали за АПК

ИмеИгра со ракови
верзијаv1.0
големина94.9 MB
СоздавачХанобано
Име на пакетотcom.crab.luzverde.muevete.gamebridge
Ценаслободен
Задолжителен Android4.4 и Плус
категоријаигри - авантура

Иако графиката и густината на пиксели што се користат во играта се напредни и погусти. Поради длабоката интеграција на напредната графика, гејмерите можат да уживаат во непречена игра. Сепак, земајќи ги предвид старите и напредни паметни телефони.

Програмерите користеа избалансирана графика со 2D дизајн. Кога ја игравме играта преку различни паметни телефони со Android, најдовме три различни теми за мапи внатре. Како што споменавме претходно, со завршување на тековното ниво навреме, автоматски ќе се отвори следната нова карта.

Сè што треба да направат гејмерите е само да го изберат играчот од ѕвездата на главното мени за да ја започне играта. Во внатрешноста на играта ќе се прикаже мала икона во горниот десен агол. Кликнете на таа конкретна икона ќе помогне во отворањето на контролната табла за поставки.

Внатре во опцијата за поставки, обезбеден е само контролер за музика и вибрации. Запомнете дали сте спремни да победите и да преживеете внатре во арената. Ви препорачуваме внимателно да слушате музика. Бидејќи пропуштањето на музичкиот ритам ќе заврши во откривање.

Најважната точка што забораваме да ја споменеме е тајмерот. Секогаш внимавајте и периодично проверувајте го тајмингот. Така, верувате дека вашите вештини за играње се експлицитни, а потоа преземете ја и инсталирајте ја најновата верзија на Crab Game Apk Android.

Клучни карактеристики на играта

 • Бесплатно за преземање.
 • Без регистрација.
 • Без претплата.
 • Лесен за инсталација.
 • Нема пристап до интеграција на апликацијата.
 • Интерфејсот за игри е едноставен и пријателски за мобилни уреди.
 • Во играта се достапни три главни мапи.
 • 4 различни играчи се достапни за избор.
 • Поддржува реклами од трети страни.
 • Но, ретко ќе се појави преку екранот.
 • Контролната табла со приспособени поставки помага при прилагодување на јачината на звукот и саундтракот.

Снимките на екранот од играта

Како да преземете Crab Game Apk

Наместо да скокате директно кон инсталирање и користење на апликацијата за игри. Почетниот чекор е преземање и за тоа корисниците на Android може да веруваат на нашата веб-страница. Бидејќи овде на нашата веб-локација објавивме само автентични и оригинални Apk-датотеки.

За да се увериме во безбедноста и приватноста на корисникот, го инсталираме Apk преку различни паметни телефони со Android. Освен ако не сме сигурни за непречено функционирање на Apk. Никогаш не го исклучуваме тој внатрешен дел за преземање за корисници на Android.

Дали е безбедно да се инсталира Apk

Веќе ја интегриравме апликацијата за игри преку различни паметни телефони со Android. И најдовме дека апликацијата за игри е мазна и оперативна без никаква грешка. Сепак, ние никогаш не ги поседуваме авторските права на апликацијата, што значи инсталирајте и уживајте во игра на ваш сопствен ризик.

Овде се објавуваат и споделуваат многу различни апликации за авантуристички игри. Дури и некои од тие популарни игри се достапни овде. За да ги истражите достапните игри, кликнете на дадената врска. Тоа се Huggy Wuggy Poppy Playtime Apk Pikmin Bloom Apk.

Заклучок

Затоа ја сакате веб-серијата за Squid Game и барате онлајн платформа. За преземање и уживање во играта бесплатно. Потоа им препорачуваме на оние корисници на Android гејмерите да ја преземат и инсталираат најновата верзија на Crab Game Apk.

Превземи линк

Оставете коментар