EndeavorRX Apk преземање за Android [Одобрено од FDA]

За прв пат во историјата на игри, оваа нова апликација за игри одобрена од FDA е претставена на пазарот. Што е особено познато по името EndeavorRX Apk. Навистина, играта е чисто развиена фокусирајќи се на деца на возраст од 8 до 12 години.

Кога играме и истражуваме бесплатна апликација за игри, ги најдовме богати со содржина. Вклучувајќи одредени опции кои ги стимулираат мозочните функции во форма на перформанси. Оваа игра е развиена фокусирајќи се на оние деца кои страдаат од нарушување на АДХД.

Всушност, тоа е невролошко нарушување кое главно се појавува кај децата. Сепак, експертите никогаш не ја препорачуваат оваа игра само детски третман EndeavorRX за тие деца. Сепак, верувајте дека вашите деца реагираат позитивно на третманот, тогаш преземете ја апликацијата 3D Gaming од овде.

Што е EndeavorRX Apk

EndeavorRX Apk е медицинска образовна официјална придружна апликација EndeavorRX структурирана за деца. Оние кои главно страдаат од невролошко нарушување наречено комбиниран тип АДХД. Кои главно опстојуваат кај доенчињата и типични симптоми на однесување на возраст од 8 до 12 години.

Кога реално ја игравме играта со образовни програми за тестирање базирани на компјутер, тогаш откривме дека е богата со приказни и возбудливи вонземски структури. Гејмерите се чисто поканети да се приклучат на нова програма за вонземјани. Каде што учесниците ќе бидат внесени во серии за игри богати со повеќе нивоа и бараат одржливо и селективно внимание.

Секое ниво е чисто различно од другите достапни. Причината за додавање на овие повеќе нивоа е да се обезбедат различни предизвици за децата да бараат да ја зајакнат својата мозочна функција. Да им го насочат вниманието и навреме да ги постигнат целите.

Да претпоставиме дека вашето дете има проблеми во исполнувањето на целите. Тогаш подобро ќе разберете дека детето не реагира правилно. Затоа, во овој поглед, им препорачуваме на тие родители веднаш да се консултираат со давателот на здравствена заштита на детето, вклучувајќи го и докторот.

Детали за АПК

ИмеEndeavorRX
верзијаv2.9.0
големина697 MB
СоздавачAkili Interactive Labs, Inc.
Име на пакетотcom.akiliinteractive.t01
Ценаслободен
Задолжителен Android9.0 и Плус
категоријаигри - Медицински

Запомнете во историјата EndeavorRX ADHD е првиот од ваков вид каде гејмерите уживаат во двата режима. И играњето игри ќе помогне да се реши нивното невролошко нарушување без никакво нарушување. Целта на структурирањето на оваа бесплатна апликација е да им помогне на родителите.

Во контролирањето на нарушувањето што го доживуваат децата. Покрај тоа, сега тие никогаш не бараа да посетуваат и да трошат пари правејќи скапи терапии. Сè што треба да направат е само да инсталираат една апликација за игри во мобилниот уред и веднаш да го решат проблемот.

Ако зборуваме за процесот на играње игра тогаш тоа е прилично едноставно. Прво, од родителите се бара да обезбедат средина за своите деца. Каде што децата можат да уживаат во непречена игра без никакви пречки.

Откако децата правилно ќе ја завршат целта внатре во играта. И вештачката интелигенција ќе ги анализира податоците и ќе им препорача на родителите да контактираат со лекар. Докторската помош е достапна и на интернет без да се грижите за закажувањето.

Запомнете дека експертите им препорачуваат на децата да играат игра 5 дена во неделата до 25 минути секој ден. Овој процес ќе се спроведува редовно еден месец, а потоа консултирајте се со лекар. Значи, вие сте заинтересирани за играта и подготвени да им помогнете на децата да инсталираат EndeavorRX Apk Download.

Клучни карактеристики на Апк

 • Бесплатно за преземање онлајн.
 • Регистрацијата е задолжителна.
 • Но, достапен е и демо пристап.
 • Не е потребна напредна претплата.
 • Дизајнерите на наградените игри ја структурираа оваа прекрасна игра.
 • Овде, пациентите кои се занимаваат со EndeavorRX покажуваат подобрувања ќе бидат дигитално оценети мерки.
 • Интегрирање на апликацијата во паметните телефони бесплатно.
 • Бесплатната апликација за игри директно се поврзува додека се третира EndeavorRx.
 • Апликацијата поддржува SSME или мотор за управување со селективен стимул.
 • Процесот на играње е прилично едноставен и ги решава симптомите на EndeavorRx.
 • Апликацијата за игри е исто така запаметена со името на терапевтската програма.
 • Само следете ги дадените упатства.
 • Не се дозволени реклами од трети страни.
 • Апликацијата за игри бара код за активирање за да започне патувањето со лекување на детето.
 • Интерфејсот за играње беше едноставен.
 • Додадени се повеќе пречки.
 • Обезбеден е дури и вселенски брод.
 • Тоа главно се контролира со помош на динамиката на екранот.
 • Ќе поминат повеќе аниме топки и треба да се фатат.
 • Играта се игра само онлајн.
 • ВИ е исто така поврзана со интернет.
 • Додека играте EndeavorRx, не се пријавени сериозни несакани настани.

Снимките на екранот од играта

Како да преземете EndeavorRX Apk-датотека

Наместо да нурнете длабоко во инсталирањето и користењето на апликациите за игри. Почетниот чекор е преземање и за тоа Android гејмерите можат да ѝ веруваат на нашата веб-страница. Бидејќи овде на нашата веб-страница нудиме само автентични и оригинални Apk-датотеки.

За да бидете сигурни дека гејмерите ќе се забавуваат со вистинскиот производ. Ангажиравме стручен тим составен од различни професионалци. Освен ако тимот не е сигурен за безбедноста на производот, ние никогаш не го нудиме во делот за преземање. За да ја преземете ажурираната верзија на Apk, кликнете на дадената врска подолу.

Дали е безбедно да се инсталира Apk

Апликацијата за игри што ја нудиме овде е чисто оригинална. Дури и апликацијата за Android е овластен третман за видео игри од FDA. Затоа е чисто сигурно и безбедно да се игра реално. Покрај тоа, гејмерите можат да помогнат во решавањето на нивното нарушување на АДХА со играње одреден период.

Тони други медицински и образовни апликации се објавени на нашата веб-страница. За да ги истражите тие алтернативни игри, ве молиме следете ги дадените врски. Тие вклучуваат Обука за момци Apk Претседателот Апк.

Заклучок

Ако имате деца кои страдаат од ова нарушување на АДХА. И барајќи го наједноставниот начин за брзо справување со проблемот, тогаш им препорачуваме на родителите да инсталираат EndeavorRX Apk Mobile. И уживајте во решавањето на проблемите останувајќи дома без да бидете загрижени.

Најчесто поставувани прашања
 1. Дали е бесплатен пристапот до преземањето на играта EndeavorRx?

  Да, демо верзијата на апликацијата за игри што ја обезбедуваме овде е потполно бесплатна за преземање и инсталирање.

 2. Дали обезбедуваме третман за игри со EndeavorRx Mod за деца?

  Не, овде ја нудиме официјалната придружна апликација EndeavorRx за корисници на телефони со Android.

 3. Дали е безбедно да се инсталира датотеката Apk?

  Да, најновата верзија на апликацијата што ја обезбедуваме овде е чисто безбедна за инсталирање и користење.

Превземи линк

Оставете коментар