Преземи Gacha Star Apk за Android [најнова игра]

Програмерите веќе структурираа и објавија повеќе изданија на Gacha. Меѓутоа, денес играта што ја поддржуваме овде е чисто изменета. Сега интегрирањето на ова ново издание на Гача Стар ќе ги изненади фановите со нови ликови и карактеристики.

Гача е веќе популарна поради нејзините уникатни и напредни карактеристики. Дури и програмерите вградуваат повеќе мини-игри со студиска опција внатре за обожавателите. За да уживате во слободното време играјќи ги тие игри користејќи вградени знаци. Понатаму, гејмерите можат да уживаат и во учеството во карактерот на соништата.

Официјалната верзија на ова ново издание не е достапна за гејмерите. Сепак, ние сме успешни во донесувањето на оперативната верзија на играта за играчите. Оттука вие сте момци подготвени да уживате во овој нов модифициран 2Д игра потоа инсталирајте го во андроид паметен телефон.

Што е Gacha Star Apk

Gacha Star Android е категоризиран меѓу онлајн секојдневните игри. Но, оваа игра не само што се концентрира на секојдневниот живот, туку може да ја обезбеди и оваа напредна приспособена контролна табла. Тоа им помага на навивачите да се прилагодат и соодветно да управуваат со ресурсите.

Кога ќе ја провериме и идентификуваме официјалната верзија на игра. Најдовме дека е мазен и богат со професионални ресурси како што се Live Customizer, знаци, кошули, фризури, оружје и повеќе. Но, кога станува збор за директна пристапност.

Тогаш гејмерите може да бараат да купат премиум претплата и професионална лиценца. Без инвестирање вистински пари, изгледа невозможно за гејмерите да уживаат во тие професионални ресурси. Но, сега сите овие професионални функции, вклучително и уредниците, се достапни во изменетата верзија.

Бесплатно без претплата или регистрација. Освен директна пристапност, експертите отклучија и приспособувач во живо. Тоа помага да го изградат нивниот сонуван аниме лик за помалку време без трошење ресурси.

Детали за АПК

ИмеГача ѕвезда
верзијаv1.1.0
големина199.8 MB
СоздавачГача ѕвезда
Име на пакетотair.com.gacha.gachastar
Ценаслободен
Задолжителен Android4.0 и Плус
категоријаигри - Обичните

Процесот на инсталирање и користење на гејмерската апликација е многу едноставен. Прво, на гејмерите им се наложува да ја преземат најновата и оперативна датотека Apk. Тоа е достапно за другите корисници на Android од долу овде бесплатно.

Сега започнете го процесот на инсталација и уживајте во нови знаци плус функции бесплатно. До овој момент 10 главни и 90 други различни аниме ликови се достапни со разновиден избор на бои. Додадени се повеќе од 600 плус повеќе аголни пози.

Користејќи го приспособувачот во живо, гејмерите можат лесно да ги менуваат и приспособат лесно поставување на косата, очите и другите места. Сè што треба да направат е само да ги изберат деловите и потоа лесно да ја менуваат големината, локацијата и боите. Многу други објекти се достапни за избор.

Тоа се домашни миленици, предмети, ликови на пријатели и многу повеќе. Режимот Студио ќе обезбеди 10 главни ликови опремени со целосна моќ и сила. На играчите им е дозволено да изберат широк спектар на различни позадини и предни плани.

Откако обожавателите ќе завршат со градење карактер и прилагодување. Сега тие можат да додаваат различни текстови во главната кутија и лесно да го натераат ликот да зборува со различни сцени. Оттука, подготвени сте да уживате во ова ново издание на играта, а потоа инсталирајте го Gacha Star Download.

Клучни карактеристики на играта

 • Играта е бесплатна за преземање.
 • Интегрирањето на играта нуди повеќе клучни карактеристики.
 • Тие вклучуваат различни аниме ликови.
 • Дизајните вклучуваат фризура, очи, боја на кожа и многу повеќе.
 • Достапни се и различни обичаи.
 • Достапни се 10 главни ликови и 90 други ликови.
 • Поддржува реклами од трети страни.
 • Интерфејсот на играта е едноставен и 2D.
 • Не е потребна регистрација.
 • Не е потребна претплата.
 • Приспособувачот во живо им помага на гејмерите да градат ликови од соништата.

Снимките на екранот од играта

Како да ја преземете играта Gacha Star

Иако обожавателите можат лесно да ја преземат и инсталираат најновата верзија на играта Gacha официјално преку Play Store. Но, кога станува збор за преземање на сегашното издание. Тогаш оперативната верзија не е достапна таму.

Значи, што треба да прават Android гејмерите во таква ситуација кога не можат да го најдат ова последно издание? Затоа, во таква ситуација, им препорачуваме на оние играчи на Android да ја посетат нашата веб-страница. И лесно преземете ја оваа најнова модифицирана верзија на апликацијата Gacha Star бесплатно.

Дали е безбедно да се инсталира Apk

Изменетата верзија што ја поддржуваме овде никогаш не бара непотребна дозвола. Дури и ние веќе ја инсталиравме играта на различни паметни телефони со Android. И по инсталирањето на играта не можеме да бидеме сведоци на никаков проблем внатре.

Овде, на нашата веб-страница, претходно споделивме други релативни изданија. Кои сè уште се оперативни и добри за инсталирање внатре во паметните телефони. За да ги истражите тие други слични изданија, ве молиме инсталирајте ги следните игри. Тоа се Gacha Club Edition Apk Април Гала Клуб.

Заклучок

Значи, вие сте голем обожавател на Гача и го барате најновото модифицирано издание. Онаму каде што ресурсите, вклучувајќи кожа, коса, приспособувач, ликови и домашни миленици се веќе отклучени за користење. Потоа им предлагаме на гејмерите да инсталираат преземање на апликацијата Gacha Star.

Превземи линк

Оставете коментар