L4D PingTool Apk Преземете бесплатно за Андроид [најнова 2022 година]

Ако се соочувате со бавен проблем со Интернет конекција, тогаш донесов многу едноставно и лесно решение за вас момци во форма на L4D PingTool Apk.

Но, пред да тргнете во скок за тоа решение, треба внимателно да го прочитате написот, за лесно да се ослободите од тој проблем. Во спротивно, ќе биде малку тешко да се искористи моето решение.

Всушност, зборувам за апликација Android “L4D PingTool АПК“?? што ви овозможува да добијте брза интернет врска. Поминаа повеќе од две години од овој L4D заработи многу благодарност од корисниците на Android.

Така, ова го споделив денес со вас момци. Како што сите знаеме дека живееме на 21-годишна возрастst век каде ни треба брза интернет врска. Без, стабилната врска не можеме да ги извршуваме нашите дневни задачи.

Затоа, дозволете ми да споделам кратки информации за ова неверојатно Апликација за хакирање Понатаму, ќе ве водам за неговата употреба и процесот на инсталација.

За L4D PingTool

Wisdomsky е добро позната софтверска компанија која го добива целиот кредит за развој на ваков неверојатен стан.

Сепак, постојат тони софтвер или апликација што ја започна не само за Android, туку и за други уреди. Но, ние мора да го цениме и да му дадеме доверба на таквата фантастична апликација која ја зајакнува вашата интернет врска.

Според луѓето кои користеле L4D Ping Tool Apk, таа ја забрзува брзината на вашата мрежа 3X. Па, можете да замислите колку ова е корисно за вас.

Иако, има толку многу други алатки кои ви даваат исти услуги. Но, причината за споделување на оваа е дека е бесплатна и поефикасна од која било друга таква алатка.

Станува збор за сигурна апликација која нема малициозни или вирусни датотеки, затоа е целосно безбедна за инсталирање на вашите паметни телефони и таблети. Уште поважно, тоа е многу едноставна апликација со помала од 1 MB Apk големина на датотека и таа започнува да работи веднаш откако ќе ја инсталирате и стартувате.

Детали за АПК

ИмеL4D PingTool
големина89.23 Kb
верзијаv1.0
СоздавачМудростСкај
Име на пакетотјас.wisdomsky.l4dpingtool
Ценаслободен
Задолжителен Android2.2 и погоре
категорија апликации - алатки

Како да се користи „L4D PingTool Apk“???

Ако сте newbie и не знаете за софтверот, тогаш не треба да се грижите за тоа затоа што ќе ви кажам како можете да го користите. Само следете ги дадените чекори подолу и тогаш ќе се запознаете.

 1. Прво на сите, што треба да направите е да ја преземете најновата датотека L4D PingTool Apk од нашата веб-страница сега.
 2. За да ја добиете датотеката PingTool, само кликнете / допрете на копчето за преземање дадено на крајот на страницата.
 3. Потоа одете до поставките на вашиот уред>Безбедност и потоа проверете за да ја означите опцијата „Непознати извори“??.
 4. Кога тоа ќе се стори, одете во складирање и отворете ја датотеката само со допирање / кликнување на датотеката PingTool.
 5. Потоа ќе добиете опција за инсталирање на Apk, а потоа треба да изберете или допрете „инсталирај“?? опција.
 6. Инсталацијата ќе потрае неколку секунди за да чекате додека трпеливо.
 7. Откако ќе ја инсталирате алатката, рестартирајте го вашиот мобилен телефон.
 8. Потоа стартувајте ја апликацијата од менито.
 9. Потоа, ќе видите мени со разни логови со мала икона на горниот лев агол, па допрете / кликнете на таа икона.
 10. Getе добиете три опции таму, вклучувајќи Исчистете Дневници, Поставки и Излез.
 11. Само кликнете / допрете на опциите Поставки.
 12. Одете во „Целната адреса“?? опција и поставете ја IP адресата на 127.0.0.1 со промена на постоечката.
 13. Откако ќе ја поставите погоре дадената IP адреса, ставете ги во интервали за логирање од „10“?? или „100“??, 10 е за просечна брзина и 100 за максимална брзина. Сепак, можете да внесете 100 за подобра брзина.
 14. Тогаш сте завршиле сега, па не затворајте ја апликацијата и оставете ја да работи во позадина бидејќи може да се минимизира на мала икона со влечење на долниот десен агол.

Можете исто така да сакате да преземете
Апликација Вибра Плус
Апликација за Wi-Fi аналитичар

Карактеристики на L4D PingTool

Има толку многу карактеристики што можеме да ги споделиме ако почнеме да ги броиме неговите карактеристики. Сепак, постои некоја основна карактеристика што ја истакнав за вас момци.

 • Најмногу од сè тоа е бесплатна алатка со неверојатни услуги што ниту една друга апликација нема да ви ја даде бесплатно.
 • Можете да пребарувате на кој било вид веб-страница без никаков вид одложување.
 • Можете да ги гледате сите ваши омилени видеа, филмови или ТВ-емисии со подобар квалитет на видео.
 • Може да ја зголемите брзината на VPN врска затоа што се поврзувате на VPN, понекогаш ви овозможува бавна врска.
 • Може да се користи на сите видови мрежи, вклучувајќи WiFi, 3G, 4G други.
 • Може да пренесувате YouTube.
 • Можете да играте онлајн игри без никакви нарушувања.
 • Апсолутно безбеден за употреба и многу едноставен за употреба.
 • Таа има многу едноставна и лесен за користење интерфејс.
 • Неговата употреба е многу едноставна и секој може да го користите практично, за да не мора да бидете експерт за негово користење.
 • Не е лажна, таа работи навистина и има тони корисници ширум светот.
Основни барања

Нема посебни барања за извршување на оваа алатка, бидејќи е многу лесна и може да работи на кој било уред. Сепак, постојат некои важни барања што ќе ги споделам подолу.

 • Работи на уреди со Android OS со 2.3 и понова верзија.
 • Потребно е помалку од 1 MB простор во складирањето на уредот.
 • Интернет конекција.
 • Не треба да го искоренувате телефонот за да го користите.

Заклучок

Ги споделив сите потребни информации и методи за нејзина употреба, така што се надевам дека ќе можете да добиете придобивки од тоа. Затоа, го дофати најдоцна L4D PingTool Апликација за вашите Андроиди во моментов.

Директен линк за преземање

Оставете коментар