Logan Play Apk Download за Android [2022]

Во денешната објава ве запознавме со новата апликација за шпанските корисници на Android наречена Logan Play. Со инсталирање на оваа ажурирана верзија на Logan Play, мобилните корисници ќе имаат можност да гледаат широк опсег на содржини. Ова ги вклучува и филмовите, сериите и IPTV каналите.

Како што ги има многу малку IPTV апликации достапни за преземање на пазарот денес. Тоа нуди слични карактеристики како пренос и преземање содржина без никакви тешкотии на кој било мобилен уред. Главната цел на оваа апликација е да понуди такви онлајн платформи на мобилните корисници.

Во основа, апликацијата е еден вид апликација за забава. Опфаќа филмови, серии, ТВ емисии и премиум ТВ канали до кои може да се пристапи додека се пренесува. Како што спомнав погоре, се смета за многу малку апликации каде што е можно да се пристапи до сите овие функции.

И покрај фактот дека има мноштво слични апликации достапни за преземање. Зошто некој треба да ја избере оваа конкретна апликација наместо останатите? Прашањето е легитимно, но забележливата поента е дека постои бесплатна премиум претплата што се поврзува со брз пренос.

Општо земено, достапните платформи таму нудат многу богата содржина. Меѓутоа, проблемот со тие платформи е што тие секогаш бараат од вас премиум претплата за да ја користат содржината. Ова не е случај со оваа конкретна апликација. Всушност, секоја карактеристика е бесплатна.

Оттука, гледачот не треба да купува или да се регистрира за апликацијата. Сè што треба да направи гледачот е да ја преземе IPTV апликацијата на неговиот паметен телефон и да ја инсталира во тој уред. Гледачите потоа можат да уживаат во сите функции дадени од оваа апликација во еден единствен пакет.

Покрај додавањето на повеќе функции, програмерите интегрираа и Top Notch сервери со вграден пребарувач. Главната цел на интегрирањето на овие опции беше да се осигура дека стриминг ќе биде што е можно попречен. И гледачот никогаш не би имал проблеми да го гледа.

Што е Logan Play Apk?

Апликацијата Logan Play е апликација за забава развиена специјално за шпански говорници. Тоа значи дека сите филмови, серии, IPTV канали и вести во апликацијата се синхронизирани на шпански јазик. Како резултат на тоа, ако зборувате шпански и го разбирате, ќе можете целосно да уживате во содржината.

Препорачливо е да овозможите преводи од поставките на апликацијата доколку не можете да го разберете јазикот. Без преводи, многу е тешко да се разбере апликацијата. За полесно разбирање, експертите ја класифицираа содржината во различни категории за да биде достапна.

Во основа, секоја категорија одразува само содржина базирана на ниша. Корисниците треба да ја изберат вистинската категорија ако сакаат да ја пребаруваат и лоцираат истата содржина. Premium Live, Premium HD, Premium EXT, Movistar, Live24/7, Cine 2020, Cine Plus и Music TV се главните категории.

Детали за АПК

ИмеЛоган игра
верзијаv2.1
големина9.1 MB
СоздавачСОГАНТВ
Име на пакетотсоган.тв
Ценаслободен
Задолжителен Android4.1 и Плус
категоријаапликации - Забава

Има една карактеристика која е навистина интересна што ја издвојува од другите апликации за забава, а тоа е Music TV. Што не е достапно во други апликации за забава. Но, тоа е достапно овде и се вклучени и неколку врвни музички канали.

Овде, би сакале да нагласиме дека е достапна HD премиум содржина. Односно, можете да гледате телевизија, филмови и серии со квалитет со висока дефиниција. Ќе можете да го зголемите или намалите квалитетот на сликата од страницата за поставки за видео. Ако сакате повеќе, тогаш можете да ја преземете апликацијата Logan Play.

Клучни карактеристики на апликацијата

 • Не е потребна регистрација.
 • Не се потребни пари за купување.
 • Apk е бесплатно за преземање со еден клик.
 • Овде апликацијата вклучува филмови, серии и IPTV канали.
 • Корисниците на Android исто така можат да проследуваат спортски натпревари во живо.
 • Категоријата HD Premium е тука за пренос на HD Plus.
 • Поддржува реклами од трети страни.
 • Врвни сервери се користат за непречено пренесување.
 • Кориснички интерфејс на апликацијата.

Снимките на екранот од апликацијата

Како да ја преземете апликацијата Logan Play

Кога станува збор за преземање на најновата верзија на Apk-датотеките, корисниците на Android може да ѝ веруваат на нашата веб-страница. Имаме професионален тим кој е многу чувствителен на потребите на нашите корисници. Поради нашата строга корисничка политика. Нашите специјалисти можат да инсталираат иста датотека на различни уреди истовремено.

Нашата веб-страница е наменета да се погрижи нашите корисници да го добијат вистинскиот производ. И дека што побрзо се забавуваат со вистинскиот производ. Значи, ако некој сака да ја преземе најновата верзија на Logan Play за Android. И дека тој/таа може да го направи тоа со еден клик од оваа страница.

Како да ја инсталирате датотеката Apk

Откако ќе заврши преземањето на датотеката Apk. Следната фаза инсталација и искористување на апликацијата. Оние корисници на Android кои имаат потешкотии при инсталирањето на апликацијата. Препорачуваме внимателно да ги следат чекорите подолу, бидејќи правењето една грешка ќе го доведе корисникот до голема катастрофа.

 • Од првите корисници на Android се бара да ја преземат најновата верзија на датотеката Apk.
 • Откако ќе заврши преземањето.
 • Сега посетете го Управувачот со датотеки за да го лоцирате преземениот Apk.
 • Никогаш не заборавајте да дозволите непознати извори од поставките за мобилни телефони.
 • Сега кликнете на Apk за да го започнете процесот на инсталација.
 • По завршувањето на процесот на инсталација.
 • Сега посетете го менито за мобилни телефони и стартувајте ја апликацијата.

Можеби исто така сакате да преземете

Кокова Апк

АПК на ТВ КРАЛ

Заклучок

Како што споменавме погоре, Logan Play Apk се вбројува меѓу ретките апликации за забава. Каде што може да се пристапи до премиум HD Plus каналите и филмовите под еден пакет. Сè што треба да направите е да ја преземете датотеката Apk и да уживате во сите функции што ги нуди.

Најчесто поставувани прашања
 1. Дали обезбедуваме Logan Mod Apk?

  Не, тука нудиме официјална верзија на апликацијата за корисниците на Android.

 2. Дали е безбедно да се инсталира Apk?

  Да, апликацијата што ја обезбедуваме овде е чисто безбедна за инсталирање и користење.

 3. Дали апликацијата поддржува реклами од трета страна?

  Не, апликацијата никогаш не дозволува прикажување на реклами од трети страни.

Превземи линк