Преземи Ludo Ninja Apk за Android [Нова 2022 година]

Лудо е античка игра што ја играат легендарните кралеви. Оваа игра подоцна ја играа луѓето преку табли. Но, со оглед на моменталната состојба, структурата на инвеститорот мобилна верзија. Овој пат експертите структурираа нова верзија наречена Ludo Ninja Apk.

Кога гледаме во минатото, оваа игра беше достапна само за Kings. Но, со времето кога ситуацијата станува нормална, просечните луѓе исто така научија за играта. И подоцна се играше низ целиот свет преку тврди табли.

До 90-тите и неколку години наназад, луѓето претпочитаат да ја играат играта со член на семејството и пријателите. Но, сега времето се смени и луѓето немаат доволно да се сретнат со своите пријатели и членови на семејството. Дури и луѓето раселени од различни причини.

Да претпоставиме, луѓето почнуваат да живеат во странство поради нивното образование или работата на родителите. Затоа, со оглед на удобноста и лесниот пристап на луѓето, програмерите ја структурираат верзијата за мобилни телефони. Ова значи дека сега loversубителите на лудо можат да уживаат во играта преку андроид уреди.

До сега, повеќекратната верзија на Лудо беше лансирана на пазарот. Но, меѓу оние што препорачуваме мобилни гејмери ​​да ја изберат оваа нова верзија. Каде што се достапни повеќе нови опции, вклучувајќи однапред решени 24 потези.

Ова значи оние кои се фрустрирани и уморни од погрешни броеви. Нема потреба од повеќе реле за бројот на коцките, само внесете го бројот и тој ќе се појави над коцките за следните 24 потези. Но, по завршувањето на 24-те потези, гејмерот има реле над коцки.

Оние кои се подготвени да ги истражат новите карактеристики на овој нинџа 2Д игра. Мора да ја преземете најновата верзија на Ludo Ninja Android од овде. Само кликнете на споменатото копче за врска за преземање и уживајте во бесплатно учество во играта.

Повеќе за Ludo Ninja Apk

Оттука, апликацијата е онлајн платформа за игри развиена од тимот Лудо Нинџа. Главната цел на развивањето на оваа нова изменета верзија на играта беше да понуди нова возбудлива опција. Каде што целите се нови и поинтересни во споредба со другите традиционални игри.

Кога ги разгледуваме клучните карактеристики и опции, откривме многу уникатни работи. Кои вклучуваат предлози за 24 потези, нема повеќе милост за коцки, видете ги сите потези и правилата ќе бидат исти за сите играчи. Запомнете дека првичните 24 потези се претходно решени.

Детали за АПК

ИмеЛудо Нинџа
верзијаv1.2012.01
големина29 MB
СоздавачТимот Лудо Нинџа
Име на пакетотво.лудо.ниња
Ценаслободен
Задолжителен Android5.0 и Плус
категоријаигри - одбор

Освен што собира луѓе и нуди забава. Платформата е добра и за запознавање нови случајни луѓе. Да, во главната табла, гејмерите можат да додадат повеќе играчи, плус да се придружат на случајни групи. Каде што случајни играчи чекаат за различни простории.

Откако гејмерот влезе во случајна просторија, тој / таа ќе ги види остатокот од тројца случајни играчи. За комуникација, програмерите ја додаваат оваа приватна кутија за разговор со анимирани емотикони. Покрај тоа, комуникациската аудио повик е исто така достапна.

Сè што треба да сторат е само да се приклучат на случајната игра. Отколку да го овозможите нивниот микрофон и да започнете разговор со случајни луѓе. Ако сте подготвени да запознаете случајни момци и да изградите нови односи. Отколку да го инсталирате Лудо Нинџа Преземи од тука.

Клучни карактеристики на Апк

 • Инсталирањето на апликацијата ќе понуди однапред опции за репродукција.
 • Датотеката Apk е бесплатна за преземање со опција за еден клик.
 • Каде што гејмерите можат да уживаат во бесплатна игра на табла.
 • Регистрацијата е неопходна за пристап до контролната табла.
 • Гејмерите исто така можат да заработат учество на турнири.
 • Повеќе планови за претплата се исто така присутни.
 • Монетизација од трети лица не е дозволена.
 • Предвремени 24 потези се претходно решени.
 • Нема повеќе милост за коцките.
 • Корисничкиот интерфејс на играта е лесен за употреба.

Снимките на екранот од играта

Како да ја преземете АПК

Пред да тргнеме кон инсталација и користење на апликација за игри. Првичниот чекор е преземање и за тоа корисниците на андроид можат да веруваат на нашата веб-страница. Бидејќи ние нудиме само автентична и оригинална датотека Apk.

Со оглед на корисничката помош и нивната безбедност. Ангажиравме стручен тим кој ќе се погрижи инсталираните Apk-датотеки да не содржат малициозен софтвер и да бидат оперативни за употреба. За да ја инсталирате најновата верзија на преземањето на Ludo Ninja Apk, кликнете на подолу.

Како да инсталирате Apk

Постојат некои случајни поплаки што ги регистрирале корисниците велејќи дека доживуваат повеќе грешки. Значи, ако се сметате себеси за такви, препорачуваме да ја замените старата верзија на Лудо нинџа Апк со најновата.

Бидејќи старата верзија на Лудо нинџа носи некои дупки, вклучувајќи грешки внатре. Затоа, со оглед на проблемите, ја донесовме новата најнова верзија тука. За да го инсталирате Apk, следете ги правилно споменатите чекори.

 • Прво, пронајдете ја преземената датотека Apk.
 • Потоа започнете го процесот на инсталација.
 • Не заборавајте да дозволите непознати извори.
 • Откако ќе заврши инсталацијата.
 • Одете во мобилното мени и стартувајте ја играта.
 • Регистрирајте се со платформата користејќи го мобилниот број на сметката на Google.
 • И тоа е готово.

Веќе обезбедивме повеќе модифицирана верзија на Лудо на нашата веб-страница. Оние кои се заинтересирани да ги истражат објавените игри на табла, мора да ги следат дадените линкови. Кои се Лудо Starвезда 2 Апк Лудо Врховно злато Апк.

Заклучок

Ако сте сами и ви е досадно, тогаш ви препорачуваме да ја инсталирате Ludo Ninja Apk. Бидејќи инсталирањето на играта не само што ќе понуди уживање. Но, исто така, нуди паметна социјална интеракција преку разговор со случајни играчи користејќи ја опцијата за разговор.