Преземи MGlobal Apk 2022 за Android [Ново]

MHC Medical Network и MHC Asia Group нудат глобални здравствени услуги преку нивната апликација. Зборувам за „MGlobal Apk“?? кој е достапен за паметни телефони и таблети со Android.

Што е МГлобал

Треба да се регистрирате со користење на вашиот лична карта, бројот на пасошот и мобилниот број.

Потоа, ќе ги даде сите основни информации што ви се потребни за вашето здравје. Покрај тоа, можете да посоветувате и да ги посетите најблиските клиники во вашиот дом. Можете да ја користите вашата eCard во регистрираните клиники со мрежа MGlobal кога одите на клиниките.

Со едноставни зборови, тој го револуционизира целиот концепт на здравствена заштита и го направи достапен за сите луѓе. Може да го наречете дигитален здравствен систем, иако не е услуга поддржана од владата, таа е приватна.

Само сакам да им ставам јасно на корисниците на Андроид дека оваа апликација моментално е достапна во многу малку земји во Азија, вклучувајќи ја и Индија. Затоа, пред да ја преземете, мора да проверите дали вашата земја спаѓа во својата листа или не.

Ви овозможува да водите евиденција за минатите консултации и извештаи за дијагноза што сте ги направиле преку Апликацијата.

Детали за АПК

ИмеМГЛОБАЛ
верзијаv2.3.6.6
големина77.57 MB
СоздавачМедицинска мрежа MHC (MHC Asia Group)
Име на пакетотcom.mhcasia.ulinkapp
Ценаслободен
Задолжителен Android4.1 и нагоре
категоријаапликации - Медицински

За МГЛОБА АПК  

Станува збор за неодамна објавена апликација која е достапна во Play Store, но исто така можете да ја преземете од нашата веб-страница токму во овој член. Официјално беше промовирана на 11 април 2019 година од тогаш, има илјадници преземања на Play Store.

Тоа е корисна апликација, особено кога сте нови во кој било град или земја и не знаете за центри за здравствена заштита. Во тој случај, може да ве води кон подобри канцеларии за консултации кои се регистрирани во Апликацијата. Покрај тоа, таа е лесна тежина апликација која го прави побрзо да работи.

Ако го користите за прв пат, тогаш не треба да се грижите за тоа затоа што е многу едноставно да го користите и да го пронајдете она што го барате.

Како работи МГЛОБАЛ АПК?

Станува збор за апликација со повеќе задачи што ви дава повеќе од една здравствени услуги, како што се консултации, ве носи на клиники и ви дозволува да водите евиденција. Значи, ако сте нови и сакате да знаете како работи, тогаш ви дадов упатство за неговата употреба што ќе ви помогне.

 • Како прво, преземете ја најновата нова верзија Apk од нашата веб-страница.
 • Инсталирајте го на вашите мобилни телефони со Android.
 • Сега пуштете го.
 • Доколку не се чувствувате добро, пронајдете ја или побарајте ја најблиската клиника.
 • Потоа посетете ја таа клиника и покажете го вашиот Ecard таму за да ги платите сметките.
 • Потоа, добијте преглед или евиденција за сите посети, дијагноза.

Клучни карактеристики  

Здравјето е сè во светот, така што ако сте здрави и живи, тогаш можете да направите нешто. Затоа, ваквите апликации играат клучна улога во нашите животи во денешниот свет, каде што сме премногу зафатени во остварување подобра иднина.

Во таа суштина, ние го игнорираме нашето здравје само затоа што не можеме да потрошиме време за тоа. Но, оваа апликација и другите други апликации ни помагаат да добиеме помош за кратко време и удобно. Понатаму, има толку многу карактеристики што им ги нуди на своите корисници.

 • Тоа е бесплатна апликација која ги дава своите услуги бесплатно, но кога одите на клиники, тогаш треба да ги платите нивните хонорари.
 • Ги наоѓа и лоцира болници кои се близу до вас.
 • Има едноставен и лесен интерфејс.
 • Може лесно да се регистрирате со вашиот мобилен број и бројот на пасошот.
 • Тој е достапен за повеќе земји.
 • И многу повеќе.

Што има ново

За да обезбедат подобри услуги на клиентите или корисниците на оваа апликација, програмерите неодамна ја ажурираа својата апликација. Значи, сега Најновото ажурирање е исто така достапно на нашата веб-страница. Еве неколку измени што тие ги донесоа во својата алатка.

 • Решен проблем со несреќата.
 • Поправени сите грешки.
 • Отстранети грешки.
 • Додадена е нова опција за аналитика.
 • Подобрена претходно достапна алатка за аналитика.

Заклучок

Тоа беше краток, но краток преглед на Апликацијата што ја споделив овде во овој пост. Значи, ако сте заинтересирани да добиете подобри здравствени установи, тогаш ви препорачувам да ја добиете оваа апликација од овде.

Го споделив копчето за преземање подолу, па кликнете на неа и преземете ја најновата верзија на MGlobal Apk за вашите Андроиди. Исто така, можете да го споделите вашето мислење, повратни информации и предлози за нас во делот за коментари подолу.

Споделете со вашите пријатели: Пред да одам да ја преземете апликацијата, само сакам момци кои ако ви се допаѓа, ве молиме споделете го овој пост / напис со вашите пријатели и колеги.