Minecraft Apk v1.20.0 Преземи за Android [2022]

Можете да преземете Minecraft Apk за мобилни телефони со Android, телефони, картички бесплатно од нашата веб-страница. Исто така, можете да преземете многу игри слични на Minecraft за вашиот мобилен телефон со Android од овде. Запомнете дека можете бесплатно да ги репродуцирате на вашиот уред.

на Мод игра Apk е една од најдобрите видео игри за Android достапни денес. Можете да го преземете директно од Google Play со името Minecraft Game. Ова значи дека се работи за андроид видео игра која е достапна како бесплатно преземање.

Играта е онлајн платформа која ви овозможува да уживате во неограничени ресурси како што се градење замоци, домови и други помали предмети. Можете да научите како да градите во огромен отворен свет ако уживате во градењето разновидни неверојатни и атрактивен нов свет. Покрај тоа, мора да ја имате оваа игра за да уживате во мултиплеер со пријателите.

Нашироко е познато дека џебното издание на играта е меѓу најпопуларните и најдобрите игри ширум светот. И дека е достапен за Android, iPhone, како и за корисниците на Windows.

Не е тајна дека играчите на играта толку многу се восхитуваат. Ако сакате да имате вистинска забава во вашето слободно време, преземете ја најновата верзија на апликацијата Minecraft Apk од нашата веб-страница. Како што ја обезбедивме ажурираната верзија на датотеката Apk за корисниците на Android со опција со еден клик.

За што е Minecraft Apk:

Видео играта Minecraft Pocket Edition може да се игра на паметни телефони и таблети со Android. Во кои играчите треба да создаваат разни предмети додека одат, почнувајќи од мали предмети до големи. Како што се замоци, згради, куќи и големи капацитети за рака.

Играчите имаат можност да ја играат играта во два различни Главни режими. Првиот режим е креативниот режим, во кој играчите можат да избираат помеѓу неограничен број ресурси. И вториот режим е режим на преживување во кој играчите можат да копаат мини до толку длабоко колку што сакаат.

Понатаму, во режимот за преживување, играчите можат да добијат оружје за изработка и друг арсенал за потиснување на толпи за да преживеат.

Ова е игра која е ажурирана за да вклучи толку многу нови функции. Како што е додавањето на кинеската митологија. Додека во исто време се отстрануваат толку многу пораки за грешки, грешки и проблеми.

Нема потреба од интернет конекција за играње на Minecraft Apk бидејќи тоа е офлајн игра. Значи, не треба да имате интернет конекција за да ја играте оваа игра. Но, ако сакате да играте со пријателите онлајн, ќе ви треба интернет конекција.

Понатаму, има и некои купувања во апликација достапни во рамките на играта, а ако сакате да ги искористите овие купувања, исто така ќе треба да го имате вашиот уред поврзан на интернет. Понатаму, можете да ја преземете Gameplay Apk на кој било уред со Android што поддржува Android.

Детали за АПК

ИмеMinecraft
СоздавачMojang
големина553 MB
верзијаv1.19.60.22
Име на пакетотcom.mojang.minecraftpe
Ценаслободен
Задолжителен Android4.2 и над
категоријаигри - Аркада

Клучни карактеристики на играта

 • Најдобрата игра бесплатно за преземање од овде.
 • Не е потребна регистрација.
 • Не е потребна претплата.
 • Лесно за инсталирање и играње.
 • Гејмерите можат да користат имагинација за да структурираат различни згради.
 • Користете блокови за да конструирате различни ставки.
 • Овде се вклучени и Ноќен режим, Sandbox, Adventures.
 • Истражете ги скриените светови и борете се со непријателите за да преживеете.

Снимките на екранот од играта

Како да преземете Minecraft Apk

Кога станува збор за преземање апликации за игри, гејмерите на Android треба да ја посетат нашата веб-страница. Како што овде обезбеди разновидни врвни игри сакани низ целиот свет. За да бидете сигурни дека фановите ќе се забавуваат со вистинскиот производ.

Веќе го инсталиравме Apk во повеќе уреди. Сè додека не бидеме сигурни дека инсталираната игра е мазна и оперативна за користење. Никогаш не го нудиме во делот за преземање. За да ја преземете ажурираната верзија на Minecraft Apk, кликнете на долу дадената врска.

Ако сте заинтересирани да играте други изданија на Minecraft, ве молиме следете ги линковите

Minecraft ModCombo Apk

Minecraft Java Edition Apk

Заклучок

„Ако имате какви било проблеми со преземањето на оваа апликација или која било друга апликација на нашата веб-локација. Дополнително, ако имате какви било предлози или повратни информации за кој било производ. Потоа ве молиме известете ни за тоа во делот за коментари. Ние би ги цениле вашите предлози и повратни информации во секој случај.

Сепак, Minecraft Apk е сопственост на неговите развивачи. Затоа, сопствениците на оваа веб-локација „LusoGamer“ не се одговорни за каков било вид проблем што може да се појави во апликацијата“.

Најчесто поставувани прашања
 1. Дали обезбедуваме Minecraft Mod Apk?

  Да, тука гејмерите ќе најдат изменета верзија на апликацијата за игри.

 2. Дали е безбедно да се игра?

  Овде, апликацијата за игри што ја обезбедуваме е чисто изменета од извор од трета страна. Затоа инсталирајте и играјте игра на ваш сопствен ризик.

 3. Дали играта може да се игра во офлајн режим?

  Да, фановите можат да уживаат во сите функции во офлајн режим.

 4. Дали играта поддржува функција за мултиплеер?

  Да, тука гејмерите ќе опција мултиплеер.

Превземи линк