Преземи NOKA Apk 2022 за Android [Онлајн разговор]

Светот сега стана глобално село заради поврзување на Интернет. Дури и сега во рамките на пазарот со андроид, мобилните корисници можат да најдат различни мобилни апликации во врска со разговор преку Интернет. NOKA Apk се вбројува меѓу таквите апликации преку кои луѓето можат да градат нови односи преку границата.

Главната цел на развој на оваа андроид апликација е да понуди можност. Да комуницира преку граници и да разменува културни идеи, вклучувајќи јазик, облекување и различни навики. Сепак, постојат одредени ограничувања за пристап до различни карактеристики.

Така, Apk е многу лесен за употребата и комуникацијата. Дури и да го направат тоа поодговорено, програмерите додадоа кутија за разговор во живо. Каде што луѓето можат да разговараат приватно да разменуваат содржини со воена безбедност.

Да, нас не слушнавте како прв и најголем приоритет на апликацијата НОКА е да обезбедиме безбедна патека за приватно споделување на нивната содржина. Дури и мнозинството корисници ги споделуваат своите приватни слики, вклучително и лични информации. Да имаме добар и интересен разговор.

За да ги направите пораките поинтересни. Експертите додадоа детален шалтер за анимации каде што различни анимирани цртани филмови се достапни за да изразат чувства. Покрај тоа, различни емотикони кои изразуваат различни емоции се исто така дел од гласникот.

Ова прашање често го поставуваат корисниците дека како почетник знае за бројот на луѓе на Интернет? Едноставниот одговор е на ова прашање на почетната страница. Преку почетната страница, корисникот јасно ќе види колку од нив во моментов се на Интернет или не.

Што е NOKA Apk

Ова е онлајн разговор плус платформа за запознавање преку Интернет. Онаму каде што различни луѓе припаѓаат на различни земји, се онлајн и подготвени да градат нови односи. Добрата работа во врска со оваа апликација е што не е специфична за земја или ограничена на одредени граници.

Значи на Апликација за датирање е достапен за преземање и користење од која било земја. Дури и луѓето заработиле стотици долари градејќи нови врски. Ова е вистинскиот дел, да, луѓето веќе заработија стотици долари бесплатно без никакви инвестиции.

Ако сте невработен или страдате од проблем со пандемија. Потоа можете да заработите пари од дома покажувајќи ги своите убави вештини. Заради заработка, мобилните корисници треба да ја инсталираат апликацијата од тука. Што е достапно за преземање од нашата веб-страница.

Детали за АПК

ИмеНОКА
верзијаv1.3.00
големина39 MB
СоздавачРАХУЛ АГАРВАЛ
Име на пакетотcom.социјална мрежа.мету
слободенслободен
Задолжителен Android5.0 и Плус
категоријаапликации - социјална

Потоа регистрирајте се со апликацијата, поднесувајќи ги вашите тековни податоци, вклучително и слики. Кога некој слушнал за дружење преку Интернет, тогаш тие почнуваат да размислуваат за голи слики. Но, во однос на НОКА ЧАТ, тоа е чисто забрането, вклучително и споделување голи содржини.

Дури и тимот за поддршка веќе го забрани бројот на сметки поради споделување на таква содржина. Што е чисто против политиките на апликации. За да заработите пари прво треба да го охрабрите првиот човек да депонира пари и да инвестира испраќајќи подароци до вас.

Клучни карактеристики на апликацијата

 • Apk нуди различни можности во однос на градење нови односи или заработка.
 • За пристап до сите овие карактеристики, корисникот треба прво да се регистрира со апликацијата.
 • Потоа изберете ја личноста со која сакате да разговарате.
 • Охрабрете го / таа да инвестира пари во однос на подароци и видео повик.
 • Покрај тоа, не поддржува реклами од трети страни.
 • Биро за регистрација достапно за употреба во процесот на регистрација, но не е задолжително.

Снимките на екранот од апликацијата

Како да ја преземете и инсталирате апликацијата

Пред да започнеме со процесот на инсталација, почетниот чекор е процес на преземање. За тоа, корисникот треба да ја преземе најновата верзија на NOKA Apk од тука. Со притискање на копчето за врската за преземање е предвидено во статијата.

За преземање на најновата верзија на Apk датотеки. Корисниците на мобилна телефонија можат да имаат доверба во нашата веб-страница бидејќи ние обезбедуваме само автентични и оригинални Apk's. Откако ќе завршите со процесот на преземање, следете ги подолу чекорите за процесот на инсталација.

 • Прво, дозволете ги непознатите извори од поставката за мобилни телефони.
 • Потоа пронајдете ја преземената датотека од делот за складирање на мобилни уреди.
 • После тоа започнете го процесот на инсталација со притискање на копчето за инсталација.
 • Откако ќе заврши инсталацијата, посетете го менито за мобилни телефони и стартувајте ја апликацијата.
 • Потоа изберете ја личноста со која сакате да разговарате и завршува тука.

Можеби исто така сакате да преземете

Ап-чет во живо во живо

Ап. Тааки Тааки

Заклучок

Ова е најдобрата можност за градење нови односи. Научете и подобрете ги различните јазици и разменете ги вашите културни идеи за посилно поврзување.

Преземете ја најновата верзија на Apk File од тука и пристапувајте до неограничен список на Интернет разговори бесплатно. Слободно контактирајте не за секој проблем.