Преземи StoryChic Apk 2022 за Андроид [Уредник на приказна]

За да станете влијател, постојат одредени барања кои вклучуваат следбеници, допаѓања и претплатници. Инстаграм исто така се вбројува во оние платформи каде популарните блогери и јутубери ја споделуваат својата содржина. За да им дадат уметнички изглед на своите приказни, корисникот инсталира StoryChic Apk.

Ова е алатка за уредување во живо на Инстаграм, особено развиена за корисниците на Инстаграм. Кои сакаат да објавуваат различни слики, видеа и да споделуваат приказни. Основните карактеристики вклучуваат филтри, рамки, пакет алатки, алатка за текст, фонтови од типот на возбуда, VSCO и уредувач на текст однапред.

Алатката е развиена со фокусирање на оние корисници на Insta кои сакаат да објавуваат убави приказни. За да се изгради уникатна приказна, потребни се различни алатки. Обично, луѓето инсталираат различни додатоци на трети страни од извори. Подоцна ваквите апликации се користат за уредување и градење на различни приказни.

За време на користењето, алатките оставаат водени жигови на слики или приказни. Кои оставаат лоши впечатоци кај нивните следбеници. Дури и да купат вакви алатки, тоа ги чинеше стотици долари годишно. Значи, обично корисниците на Инста го напуштаат овој дел.

Иако Instagram официјално ја интегрираше оваа алатка за уредување во делот за поставување. Но, тој нуди само ограничени филтри и одлики за уредување. Што не е доволно за корисниците на Pro Insta. Значи, она што тие обично го бараат е можност кога сите овие карактеристики за уредување ќе бидат достапни под една апликација.

StoryChic апликацијата е таа алатка каде што сите овие професионални карактеристики за уредување ќе бидат достапни за употреба под пакетот. Значи, ако сте обожавател на Инстаграм и сакате да споделувате различни слики и видеа во рамките на профилот. Потоа треба да ја преземете оваа алатка.

Што е StoryChic Apk

Главната причина зад развивањето на оваа алатка Apk е да се обезбедат врвни карактеристики вклучувајќи опции за уредување во живо под една апликација. Претходно, бројот на андроид Apk-датотеки тврди дека нуди слични карактеристики бесплатно. Но, во реалноста, тие алатки беа целосно бескорисни.

Кога станува збор за StoryChic, корисниците на Instagram можат да му веруваат на овој Apk. Бидејќи ги нуди сите овие професионални карактеристики, вклучувајќи ги и пакетите со алатки, се достапни бесплатно. Дури и да биде поинтересно, програмерите додадоа различни шаблони и распоред.

Детали за АПК

ИмеПриказнаЧик
верзијаv2.36.549
големина49.49 MB
СоздавачСелфи фотоапарат и уредник за фотографии и Снејп за убавина
Име на пакетотинстаграмстори.мајкер.отврти
Ценаслободен
Задолжителен Android4.3 и Плус
категоријаапликации - Фотографија

Користејќи ги овие шаблони и распоред, корисниците на Insta можат да дизајнираат совршени приказни користејќи напредно длабоко боење. Покрај тоа, корисниците можат да ги извезуваат овие приказни во висока резолуција за да можат да ги споделуваат на други платформи. Како што се Facebook, WhatsApp, Twitter и Tik Tok итн.

Корисникот може да разликува Apk датотеки со името на StoryChic Pro Apk таму. Кои тотално измамат и лажни Apk-датотеки се штетни за вашиот уред. Дури и во позадина, ваквите форуми нудат слични официјални верзии.

Освен официјалната веб-страница, вклучувајќи ја и нашата веб-страница. Корисникот на мобилен телефон може да му верува на нашата веб-страница затоа што обезбедува само официјална верзија. Корисниците можат да ја искусат и пронајдат Апк-датотеката со името на StoryChic Premium Apk. Кои исто така не постојат во реалноста.

Клучни карактеристики на апликацијата

  • Повеќе од 1000 плус различни шаблони и распореди се достапни за употреба.
  • Скоро 20 плус стилови на анимиран текст се присутни за употреба.
  • Користејќи ги овие стилови на текст, корисникот може да ги прилагоди големината и боите на фонтот.
  • Алатката нуди и уредување фотографии и видео со уредник за однапред приказна.
  • За да пристапите до сите овие карактеристики, не се потребни најавувања на Инстаграм.
  • Уредувачот на видео Tezza ќе помогне во уредување на различни приказни.
  • Покрај тоа, запишете ги вашите чувства во рамките на сликата или видеото со Tezza Video Editor.

Снимките на екранот од апликацијата

Како да ја преземете апликацијата

Ние веќе споменавме погоре дека во однос на преземањето на најновите Apk датотеки. Корисниците на мобилна телефонија со Android можат да веруваат на нашата веб-страница. Бидејќи обезбедете само оригинални апликации. Таму, различни датотеки се движат со името на StoryChic Mod Apk. Во реално вакво досие не постојат.

Значи, можете да ја преземете официјалната верзија од тука. За да ја преземете официјалната верзија на апликацијата, кликнете на копчето за врската за преземање што е внесено во статијата.

Можеби исто така сакате да преземете

Мојо Апк

АПК на Мошуп

Заклучок

StoryChic Apk е единствениот од ваков вид што нуди толку многу карактеристики под една апликација. Значи, ако сакате да ја искористите оваа можност. Потоа, кликнете на копчето за преземање и уживајте во неограничена професионална алатка за уредување, вклучувајќи распоред и шаблони бесплатно.