Допрете Himawari Apk Download за Android [Нова игра]

Нема премногу шанси да доживеете и да живеете во аниме свет. Каде што можете да комуницирате со секакви ликови без воопшто да ја напуштите куќата. Ако сè уште не сте го доживеале ова, тогаш можеби размислувате за Touch Himawari како одлична можност да живеете во вистински аниме свет.

Апликацијата за игри што ја поддржуваме во моментов е чисто поврзана со a игра со улоги. Ова е местото каде што гејмерите имаат можност да покажат директно учество во играта. Тие можат да го контролираат сценариото на денот и ноќта со едноставно притискање на опциите што се лесно достапни.

Како што можете да видите во анализата на перформансите на играта, перформансите се директно поврзани со интересот на гејмерот. На играчите може да им се понудат различни опции за избор во одреден момент од играта. Изборот на која било од достапните опции ќе рефлектира различни приказни во форма на исходи.

Што е Touch Himawari Apk

Играта за Android Touch Himawari се заснова на симулација на уникатен аниме свет. Играчот игра како обичен човек во светот на анимето, па дури и разговара со случајни луѓе врз основа на нивните интереси. Тие се сметаат за случајни пријатели во играта, како и кои добиле заеднички интереси.

Иако сите ликови што можеме да ги достигнеме во играта се сметаат за убави девојки. Има тенденција да биде случај дека на почетокот, гејмерите ќе бидат желни да се дружат со овие девојки. Како што минува времето, вие почнувате да флертувате со овие девојки и почнувате да се обидувате да се инфилтрирате во нивните социјални мрежи.

Со цел да се изгради добро разбирање, ви препорачуваме редовно да разговарате еден со друг. Редовното зборување може дури и да ви помогне да откриете нови хоризонти што никогаш претходно не сте ги истражувале. Меѓутоа, покажувањето на вашиот голем интерес и редовното зборување се две многу различни работи.

Тоа значи дека од гејмерот зависи како ќе реши да се справи со ситуацијата со избирање различни опции. Оние кои се подготвени да го поминат времето брзо во Touch Himawari Apk Download мора навремено да го изберат часовникот за да можат деновите и ноќите да минуваат на побрз начин. Колку поуспешни ќе ви поминат деновите.

Детали за АПК

ИмеДопрете Химавари
верзијаv0.5
големина62.4 MB
СоздавачДопрете Химавари
Име на пакетотучу.таучхимавари
Ценаслободен
Задолжителен Android5.0 и Плус
категоријаигри - Симулација

Освен наоѓање нови пријатели и разговор со нив, има уште неколку основни функции до кои може лесно да пристапат и гејмерите на мобилни телефони. Тие вклучуваат сопствени поставки, мини игри и опција за разговор во живо. Гејмерите на Android телефони повеќе ќе уживаат во искуството како резултат на наоѓање нови пријатели и разговор со нив.

Мини-игрите се избираат чисто од внатрешноста на играта. Да се ​​осигурате дека ги играте мини-игрите и да бидете успешни додека поминувате низ нивоата, ќе ви даде кредити. Овие кредити подоцна може да се користат за отклучување на различни естетски карактеристики како што се нови ликови или дури и нови нивоа.

Постои и игра наречена Blocks Game која може да се игра. Едноставно изберете го ликот и дозволувајќи играта да се стартува ќе ви овозможи да уживате во слободно време. Опцијата за продавница моментално е во режим на исклучување. Играта Sword Quest е бесплатна за играње и е пријатна игра базирана на приказни.

Можете исто така да ги менувате звуците на игра со помош на опцијата за поставки која исто така е наследена во играта. Само изберете ја конкретната опција и уживајте во играњето со различните звуци на игра. Друга опција што е обезбедена е да направите нови слики со камерата во играта.

Штом сликите ќе бидат снимени, тие ќе бидат прикажани во папката со слики. Можете да ја отворите папката и да ги погледнете вашите снимени слики. Во моментов, не откривме никакви проблеми или реклами. Значи, ако сте заинтересирани за поврзување со пријателите, преземете го Touch Himawari Apk.

Клучни дополнителни карактеристики на играта

 • Бесплатно преземање Apk-датотека на уреди со Android.
 • Едноставно за играње и инсталирање.
 • Без регистрација.
 • Без претплата.
 • Инсталирањето на играта нуди различни можности.
 • Можности за истражување на функциите и опциите во мобилниот телефон со Android.
 • Различни мини-игри се достапни за играње.
 • Како што се загатки игри во општ стил, решавање загатки, игри со романтични елементи и многу повеќе.
 • Запомнете, јапонските аниме ликови и шармантната Јапонка се присутни за интеракција.
 • Дури и играчите ја знаат играта со драгиот јапонски пријател Химавари.
 • Не се дозволени реклами.
 • Се нарекува апликација за пораки поради достапноста на опцијата за разговор во живо.
 • Започнете да разговарате со други ликови кои играат разни загатки.
 • Се додаваат различни аниме ликови.
 • Сите ликови од аниме се женски.
 • Интерфејсот за играње беше едноставен.

Снимките на екранот од играта

Како да ја преземете играта Touch Himawari

Нашата веб-локација нуди само оригинални и оригинални Apk-датотеки, така што можете да зависите од нас ако барате. Пред да започнете директно да ја инсталирате и користите главната апликација за игра, почетниот чекор е преземањето. И за тоа, можете исто така да ѝ верувате на нашата веб-страница. Ние обезбедуваме само најнови верзии на датотеки Apk.

Грижејќи се за безбедноста и приватноста на гејмерот, веќе инсталиравме Touch Himawari Apk Download на сегашните паметни телефони за да се увериме дека е многу мазен и безбеден за користење. Кога ќе кликнете на директната врска за преземање подолу, преземањето на играта ќе започне автоматски и ќе можете да уживате во играта без прекин.

Запомнете дека апликацијата за игри не е достапна за преземање од Google Play Store. Така, ние играчите ја преземаме играта која предизвикува зависност од тука со опција за еден клик. Исто така, уживајте во користењето на апликациите за пораки за разговор со убави аниме девојки.

Дали е безбедно да се инсталира датотеката Apk

Морам да кажам дека апликацијата за игри што ја презентираме овде е чисто оперативна. Дури и пред играта да биде достапна во делот за преземање, веќе имавме инсталирано Апликации на неколку мобилни уреди и откако ја инсталиравме играта, откривме дека е мазна и лесна за играње.

Покрај нашите симулациски игри, ви нудиме можност да играте широк спектар на алтернативни игри на нашата веб-локација. Можете да ги откриете овие алтернативни игри со кликнување на дадените врски. Игрите вклучуваат Симулатор на камиони Виетнам Apk Пренатрупана Apk.

Заклучок

Ако ви е здодевно да ги играте истите игри секој пат и сте подготвени да истражувате нов свет на аниме. Ова е причината зошто корисниците на Android треба да инсталираат Touch Himawari Apk File од оваа страница. Уживајте во истражувањето на оваа игра за симулација на аниме бесплатно.

Најчесто поставувани прашања
 1. Дали Touch Himawari е бесплатен за преземање?

  Да, играта Play Touch Himawari што ја нудиме овде е чисто бесплатна за играње и преземање.

 2. Дали играта дозволува реклами од трета страна?

  Не, играта што ја нудиме овде е чисто без реклами.

 3. Дали играта бара регистрација?

  Не, играта што ја нудиме овде никогаш не бара регистрација.

Превземи линк

Оставете коментар