Yokai Watch Puni Puni APK преземање за Андроид [најнова 2022 година]

За theубителите на јапонските видео игри, имаме Yokai Watch Puni Puni APK. Ајде да решиме загатки на нашите паметни телефони со оваа игра.

Јапонските игри носат свој шарм. Од една страна, има најмногу графики и акцијата е интензивна. Во исто време, некои од нивните видео-игри можат да се користат како алатки за вежби на мозокот.

Можете да ја преземете верзијата со Android за вашиот мобилен телефон или таблет од нашата веб-страница.

Willе се запознаете откако ќе започнете да го користите со преземање на вашиот паметен телефон.

За Јокаи Гледајте Пуни Пуни АПК

Ова е јапонска игра загатки. Јокаи, исто како и ibибајан и Кома стана Јо-Каи Пуни со сите карактеристики на кул Пауни Пуни.

Ова интересно 2Д игра има некои неверојатни карактеристики. Ќе ве однесе на зависно патување за решавање проблеми. Откако ќе почнете да играте, би било тешко да се тргнете.

Победете го вашиот непријател Јо-каи Пуни во секоја фаза за да се ослободите од следната фаза. Неутрализирањето е многу лесно, само допрете на Ју-Каи што паѓа одозгора и ќе се елиминира. Willе се трансформира во монструозно “PГолем Пуни’ посмртоносно и подготвено за борба.

Youkai доаѓа со својот посебен потег. Вие мора да ги користите во ваша корист за да се појават како победник на крајот на играта.

Дали сте подготвени за уште еден предизвикувачки дуел кога ги симнувате еден по друг?

Детали за АПК

ИмеГледајте го Јокаи Пуни Пуни
верзија4.68.0
големина85.18 MB
СоздавачНиво 5 АД
Име на пакетотcom.Level5.YWP
Ценаслободен
Задолжителен Android4.0.1 и над
категоријаигри - мозаик

Како да ја преземете APK-то, Пока Пуни

Добивањето на оваа неверојатна видео игра на уредот со Android е многу лесно. Следете ги чекорите подолу за да ги имате на вашиот уред.

  • Најдете и потчукнете на копчето „АПК за преземање“ даден подолу.
  • Потоа, штом ќе заврши преземањето, потчукнете на датотеката и инсталирајте ја на вашиот телефон.
  • Мора да дозволите инсталација на апликација од трети страни од Поставки

Слики со слики на апликации

Заклучок

Потоа, можете да откриете колку сте добри во победата на предизвиците со допирање на иконата за видео-игра на екранот на вашиот мобилен телефон.

Кликнете или допрете на копчето подолу и започнете да уживате во оваа прекрасна игра на Yokai Watch Puni Puni APK на вашиот Android телефон.

Превземи линк