YU GI OH Cross Duel Apk Download за Android [Игра]

Ако веќе сте инсталирале и играле претходно обезбедени игри со карти. Тогаш дефинитивно ќе ми се допадне оваа нова апликација за игри наречена YU GI OH Cross Duel Apk. Навистина, апликацијата за игри се смета за нова и доста популарна меѓу корисниците на Android.

Пазарот на игри е веќе оптоварен со тони различни игри. Некои од нив се во тренд, а некои се во режим на прогрес. Истото важи и со категоријата Карти каде што гејмерите ширум светот можат да учествуваат и да се борат.

Сепак, игрите со карти се сметаат за незгодни и тешки за играње. Дури и достапните гејмплеј се смета дека нудат ограничени функции и опции. Така, фокусирајќи ја новата динамика, програмерите претставуваат нова 3Д игра познат како YU GI OH Cross Duel Game.

Што е YU GI OH Cross Duel Apk

YU GI OH Cross Duel Apk е апликација за играње картички базирана на андроид, структурирана од KONAMI. Бидејќи компанијата Konami е одговорна за создавање неверојатни апликации за игри. Но, овој пат тие слетаа да произведат некои нови гејмплеј.

Каде што гејмерите всушност можат да уживаат во учеството во 3D Battleground. Најдобриот дел од играта е што обезбедува 3D анимација со висока дефиниција. Каде што играчите ќе уживаат и ќе се чувствуваат како вистинска борба.

Иако играњето игра бара непречена интернет конекција. Сепак, датотеката Apk е чисто компатибилна и со најновите и со старите паметни телефони со Android. Оттука, старите држачи што се компатибилни со Android, исто така, можат да уживаат во непречена борба без никакво ограничување.

Подолу овде, ќе се обидеме да елаборираме некои од клучните точки и достапните режими во играта. Покрај тоа, ако сте уморни од играње на оние стари традиционални игри. И подготвени сте да истражуваат нова 3D игра, а потоа преземете YU GI OH Cross Duel Android.

Детали за АПК

ИмеYU GI OH Крос дуел
верзијаv1.1.0
големина956 MB
СоздавачКОНАМИ
Име на пакетотjp.konami.crossduel
Ценаслободен
Задолжителен Android6.0 и Плус
категоријаигри - картичка

Која е бесплатна за пристап од овде со опција со еден клик. Кога ќе ја инсталираме играта, тогаш пронајдовме тони различни функции внатре. Тие вклучуваат голема колекција на ликови од аниме. Иако тука се вклучени 7 основни главни ликови.

Но, играчите можат да истражуваат повеќе од внатре. Во моментов оваа игра се смета за единствена платформа. Каде што учесниците можат да уживаат во 3 различни режими. Секој режим ќе се смета за различен и ќе нуди различни предизвици.

Главно, на играчите им се препорачува да учествуваат во режимот на натпревар со 4 играчи. Но, ако сте добри во борбата индивидуално и имате вештина да се борите еден на еден. Тогаш борците можат да уживаат во режимот на еден играч со динамичен поглед.

Запомнете, ако се борите во групи, тогаш треба да изградите добра комуникација. Затоа што поврзувањето е многу важно внатре во земјата со партнерите. Voice Action и Duel Feeling се сосема различни и уникатни за избор.

Оние кои се нови во играта никогаш не треба да се грижат за структурата на палубата. Опцијата за градење на авто палуба е вклучена. Дури и противниците и партнерите ќе бидат избрани со фокусирање на релативните редови. Значи, сакате да учествувате во нова игра, потоа инсталирајте YU GI OH Cross Duel Download.

Клучни карактеристики на играта

 • Апликацијата за игри е бесплатна за преземање.
 • Лесно за инсталирање и играње.
 • Не е неопходна регистрација.
 • Дури и не е потребна претплата.
 • Инсталирањето на играта обезбедува онлајн бојно поле.
 • Каде што гејмерите ширум светот можат да учествуваат.
 • Вклучени се повеќе начини на борба.
 • Секој режим може да се избере одвнатре.
 • Вклучени се околу 7 различни ликови од серии.
 • Сите ликови ќе одразуваат различни карактеристики.
 • Поканете други пријатели и заработете дополнителни поени.
 • Обезбедена е 3D графика за анимација.
 • Каде што чудовиштата ќе се борат во 3D режим.
 • За секој знак се додава дури и ефект на потсетување.
 • Вклучен е авто-генератор на палубата.
 • Дополнително, вклучен е и онлајн водич.
 • Следењето на водичите ќе им помогне на почетниците во играта.
 • Не се дозволени реклами од трети страни.
 • Интерфејсот за играње беше задржан динамичен.

Снимките на екранот од играта

Како да преземете YU GI OH Cross Duel Apk

Како што споменавме претходно, апликацијата за игри се смета за нова на пазарот. И е компатибилен со речиси сите паметни телефони со Android. Оттука, гејмерите никогаш не бараат да се грижат за проблемот со компатибилноста со Android OS.

Дури и апликацијата за игри е прикажана во Play Store. Сепак, многу гејмери ​​на Android не можат да пристапат до директна датотека Apk. Затоа, во оваа ситуација, им предлагаме на гејмерите на Android да ја посетат нашата веб-страница и да ја преземат најновата апликација за игри бесплатно.

Има многу различни игри со карти се објавени на нашата веб-страница. Кои се најдобри во обезбедувањето пријатно искуство. Покрај тоа, за да уживате во тие алтернативни игри, ве молиме следете ги линковите. Тоа се Truco Moon Apk Pokemon TCG Live Apk.

Заклучок

Никогаш не е важно дали држите стар паметен телефон или нов. Ако барате нова динамична игра со карти што поддржува нова динамика со 3D анимација. Потоа им предлагаме на гејмерите на Android да инсталираат YU GI OH Cross Duel Apk.

Најчесто поставувани прашања
 1. Дали оваа игра може да се игра на паметни телефони со Android?

  Да, играта е особено структурирана фокусирајќи се на корисниците на Android. Дури и може да се инсталира во сите паметни телефони со Android.

 2. Дали играта е достапна на Play Store?

  Да, но корисниците на Android не можат да ја преземат датотеката Apk поради проблем со компатибилноста. Така, земајќи го предвид проблемот овде, ја презентираме и оперативната верзија на Apk.

 3. Дали е безбедно да се инсталира играта?

  Да, играта што ја нудиме овде е чисто безбедна за преземање и инсталирање. Покрај тоа, веќе го инсталиравме во повеќе уреди и го најдовме безбеден.

Превземи линк

Оставете коментар