Zombie Retreat Apk преземање за Андроид [Игра]

Дали сте подготвени да ја искусите оваа нова RPG игра каде гејмерите можат да уживаат во својот летен одмор во бујните зелени појаси? Ако да, тогаш што чекате? Само преземете ја ажурираната верзија на Zombie Retreat Apk.

Играта започнува во ciaos каде земјата е погодена од зомби вирус. Сега вирусот се одвои околу земјата и луѓето веќе се претворени во зомби. Така, сега мажот со прекрасни дами е заглавен на едно место.

Запомнете, условите може да се променат со текот на времето. Сега човекот, учителот и слугинката се затворени во домот. Целта е да се собере оружје плус стока. Значи го сакаш RPG игра и се подготвени да играат внатре во паметниот телефон, а потоа преземете ја играта Zombie Retreat.

Што е Zombie Retreat Apk

Zombie Retreat Apk е офлајн апликација за игри со улоги структурирана од NCKT Developer. Овде внатре во игра се додаваат тони различни аниме ликови и елементи засновани на фикција. Сега гејмерите бараат правилно да ги истражуваат тие места и елементи.

Кога инсталираме и играме игра во андроид паметен телефон. Откривме дека играта започнува во Зоми Вудс каде што е луксузен камп со име Камп Зоми. Кампот е доста поширок и богат со капацитети.

Воспитувачот е таму за да му помогне на момчето и да му помогне во учењето и другите активности. Достапна е и слугинка за да му помогне на момчето во секојдневните рутински активности. Очигледно, момчето дознава дека учителот е во опасност. Сега момчето решило да го спаси девојчето.

За спасување на девојката е достапен пиштол. Момчето го зграпчува пиштолот и почнува да пука во зомби. Откако го спасила девојчето, сега собарката прогласува вонредна состојба и повикува на целосно заклучување. Сега момчето должност е да управува со храна и други ресурси. Така, ја добивте вештината на преживувач, а потоа инсталирајте Zombie Retreat Download.

Детали за АПК

ИмеЗомби повлекување
верзијаv1.0.4
големина718 MB
СоздавачNCKT програмер
Име на пакетотсистеми.altimit.zombiesretreat
Ценаслободен
Задолжителен Android4.0 и Плус
категоријаигри - Играње на улоги

Откако ќе ја инсталирате играта во повеќе уреди. Најдовме игра богата со можности, вклучително и скриени места. Кои никогаш претходно не се истражени. И сега момчето решило да ги истражи тие случајни места за да собере храна и други предмети.

Плус спасете ги преживеаните луѓе кои веќе се во големо ѓубре. Програмерите тврдат дека поставуваат различни ресурси на различни места. Сега гејмерот бара навреме да истражува места пред да биде предоцна за собирање различни предмети.

Експертите додаваат различни неопходни опции внатре за гејмерите. Целта на додавањето на тие опции е да се обезбеди директен пристап до клучните модификатори. Каде што гејмерите на Android можат лесно да ги менуваат и приспособат барањата за фокусирање на поставките за игра.

Достапните клучни опции во играта вклучуваат табла за приспособени поставки, карта на патување, опција за зачувување, јачина на звук BGM, Секогаш цртичка, команда запомни и Patreon. Притискањето на копчето Продолжи ќе им помогне на гејмерите да ја започнат играта од зачуваното место.

Запомнете ако ве фатат зомби во играта. Тогаш вашата игра ќе се смета за завршена. Затоа, бидете внимателни и избегнувајте интеракција со засегнатите луѓе. Ако сте спремни да уживате во оваа нова игра со пријателите, тогаш преземете го Zombie Retreat Android.

Клучни карактеристики на играта

 • Апликацијата за игри е бесплатна за преземање.
 • Без регистрација.
 • Без претплата.
 • Едноставен за користење и инсталирање.
 • Инсталирањето на играта обезбедува широка опција.
 • Каде што играчите можат да уживаат во истражување на случајни места.
 • Се додаваат различни аниме ликови.
 • Тие вклучуваат прекрасни прекрасни девојки.
 • Додадена е контролна табла за поставки.
 • Каде што гејмерите можат лесно да ги менуваат основните операции.
 • Вклучувајќи контрола на јачината на звукот и други опции.
 • Не се дозволени реклами од трети страни.
 • Опцијата за зачувување е достапна.
 • И продолжете со играта каде што сте заминале претходно.
 • Интерфејсот за играње беше едноставен.
 • Додадени се напредни контроли.

Снимките на екранот од играта

Како да преземете Zombie Retreat Apk

Кога споменуваме преземање на ажурираната верзија на датотеките Apk. Корисниците на Android може да имаат доверба во нашата веб-локација бидејќи овде на нашата веб-страница нудиме само автентични и оригинални датотеки. За да бидете сигурни дека гејмерите ќе се забавуваат со вистинскиот производ.

Ангажиравме стручен тим составен од различни професионалци. Освен ако тимот не е сигурен за непречено функционирање, никогаш не го нудиме делот за преземање Apk внатре. За да ја преземете ажурираната верзија на апликацијата за игри, кликнете на дадената врска подолу.

Дали е безбедно да се инсталира Apk

Апликацијата за игри што ја презентираме е чисто безбедна за играње и инсталирање. Дури и ние веќе го инсталиравме Apk во повеќе уреди. И не најде сериозен проблем внатре. Покрај тоа, сите дадени ефекти и ликови се базирани на фикција.

Овде, на нашата веб-страница, веќе споделивме повеќе RPG игри за корисници на Android. За да уживате во најдобрите алтернативни игри, инсталирајте ги обезбедените Apk-датотеки. Кои се The Genesis Order Apk HornyCraft Apk.

Заклучок

Секогаш барате апликација за игри што е свежа за играње и која лесно може да се инсталира во сите паметни телефони. Потоа слетавте на вистинското место бидејќи овде ја обезбедуваме оваа нова игра позната како Zombie Retreat Apk. Тоа е бесплатно за преземање и не бара дополнителни дозволи.

Превземи линк

Оставете коментар