Преземи Zooba Apk за Android [Gameplay]

Веќе понудивме тони различни игри овде на нашата веб-страница. Сепак, денес, овде се враќаме со нова апликација за играње на Android базирана на акција наречена Zooba. Навистина, апликацијата за игри се смета за новоиздадена внатрешен пазар.

Внатре во игра, играчите можат да уживаат во a Битка игра бесплатно со многу други достапни играчи. Покрај тоа, програмерите ги вградуваат овие повеќекратни клучни ликови и моќни оружја. Сега надградбата на тие оружја ќе помогне да се добие директна победа.

Процесот на играње се смета за едноставен и не бара помош. Сепак, со оглед на новите, подолу овде накратко ќе разговараме за сите клучни детали и процеси. Оттука, вие сте спремни бесплатно да уживате во оваа нова борбена арена, а потоа преземете ја апликацијата за игри со опција со еден клик.

Што е Zooba Apk

Zooba Android е онлајн акциона андроид апликација за игри развиена од Wildlife Studios. Овде, внатре во конкретната апликација за игри, програмерите ги вградуваат овие различни режими на играње. Вклучувајќи моќни ликови, така што играчите навистина ќе уживаат во уникатната игра.

Играта се одвива околу оваа структура од типот на зоолошка градина. Каде што различни животински ликови се движат во различни насоки. Во реалноста, тие ликови се сметаат за противници и гејмерите бараат да ги елиминираат пред кругот да стане пократок.

Иако оваа напредна вештачка интелигенција е зацртана за гејмерите. Така може да управува со балансот на моќта и да ги задржи противниците сосема слични на вашите моќи. Сепак, без надградба на оружјето, се смета дека е невозможно да се добие натпревар.

Затоа да се надополни оружјето и другите ликови. На гејмерите им се потребни овие многу златни монети. Монетите може да се заработат директно со учество во бојното поле. Така, вие сте подготвени да ја играте играта со пријателите, а потоа да ја преземете Battle Game.

Детали за АПК

ИмеЗооба
верзијаv3.35.0
големина183 MB
СоздавачСтудија за дивиот свет
Име на пакетотcom.wildlife.games.battle.royale.free.zooba
Ценаслободен
Задолжителен Android6.0 и Плус
категоријаигри - акција

Овде, внатре во играта, програмерите вградуваат многу различни професионални функции, вклучувајќи режими. Покрај тоа, експертите ја обезбедуваат оваа огромна колекција на херои и оружје. Така, играчите можат лесно да ги убијат противниците без никаква борба.

На почетокот, на гејмерите не им се доделува оружје и овластувања. Така, играчите бараат накратко да го најдат потребното оружје и да се опремат пред да биде предоцна. Откако ќе бидете успешни во опремувањето на моќите и оружјето.

Сега гејмерите бараат да ги најдат другите 45 противници во бојното поле. Клучните оружја што можете да ги изберете вклучуваат пиштол, граната и стрела. Дури и моќниот удар е исто така достапен за употреба за да предизвика огромни вдлабнатини.

Сепак, им препорачуваме на гејмерите да истражуваат и да ги изберат споменатите оружја. Дополнително, овие повеќекратни клучни пречки исто така се собираат. Сега, вградувањето на тие пречки ќе избегне понатамошни оштетувања и ќе понуди безбеден премин.

Ова е најдобрата можност за гејмерите на Android да истражуваат нова борбена игра бесплатно. Сè што треба да направат играчите е само да пристапат до главната контролна табла и лесно да пристапат до најновата верзија на Zooba Download бесплатно.

Клучни карактеристики на играта

 • Бесплатно за преземање.
 • Додадени се многу начини на игра и мапи.
 • Додадени се многу ликови.
 • Тие знаци се чисто модифицирани.
 • Додаден е приспособувач на студио во живо.
 • Тоа помага во менувањето на хероите.
 • Освен тоа, помага и во составувањето моќен херој.
 • Кожите и ефектите се исто така достапни.
 • Тие се чисто достапни во студиото.
 • Сепак, некои професионални скинови се претставени во премиум категоријата.
 • Не се дозволени реклами од трети страни.
 • Регистрацијата е незадолжителна.
 • Не е потребна претплата.
 • Интерфејсот за играње беше едноставен.
 • Достапни се повеќе гајби и кутии.
 • Отклучувањето на тие кутии ќе помогне да заработите повеќекратни награди.
 • Интерфејсот за играње беше едноставен.

Снимките на екранот од играта

Како да ја преземете играта Zooba

Во моментов, апликацијата за игри се смета за достапна за пристап од Play Store. Сепак, тој беше прикажан меѓу ограничените производи. Оттука, само на подобните и паднатите уреди им е дозволено да пристапуваат до директната датотека Apk од овде.

Значи, што треба да прават оние други корисници на андроид кои не ги исполнуваат условите? Од тие корисници на Android се бара да ја посетат нашата веб-страница и да ја преземат најновата верзија на апликацијата за игри. Само допрете ја дадената врска и уживајте во пристапот до апликацијата за директна игра со еден клик.

Дали е безбедно да се инсталира Apk

Апликацијата за игри што ја презентираме овде е чисто преземена од официјални извори. Ова значи дека датотеката Apk што ја обезбедуваме е чисто официјална и безбедна за инсталирање во уредите. Сепак, ние никогаш не ги поседуваме директните авторски права на производот.

Има многу други апликации за игри базирани на акција кои се споделуваат и објавуваат. Затоа, вие сте спремни да играте и да ги истражувате тие алтернативни игри, ве молиме следете ги линковите. Тие вклучуваат Gacha Designer Apk Навивач на Spider Man Made Apk.

Заклучок

Оттука, вие сте подготвени да истражувате нови игри кои се сметаат за богати со опции и можности. Потоа од тие гејмери ​​се бара да ја преземат Zooba Apk од овде. И уживајте во учеството во игра со битка со повеќе играчи бесплатно.

Превземи линк

Оставете коментар