BTV Mobile Apk Shkarkim falas për Android [Përditësim 2022]

Ndonjëherë bëhet e vështirë për ne që të shikojmë lajme, shfaqje ose gjëra të tjera drejtpërdrejt në televizorë për shkak të një lloji tjetër çështjesh. Prandaj, sot kam ndarë një aplikacion të njohur si "BTV Mobile Apk"?? për celularët dhe tabletët tuaj Android.

Rreth BTV Mobile Apk

Kjo kërkesë gjithashtu lejon përdoruesit e saj të shikojnë videot e kaluara të kanalit që janë regjistruar dhe ruajtur në App.

Shtë një produkt zyrtar i kanalit BTV dhe do të shikoni të gjitha programet dhe shfaqjet e tij. Ajo bazohet në shfaqje të reja, shfaqje të bisedave dhe çështjeve aktuale në të gjithë botën, por më saktë në Indi.

Ky kanal është i vendosur në Bangalore i cili drejtohet nga ekipi i gazetarëve shumë të kualifikuar nga vendi. Për më tepër, kjo kërkesë ofrohet dhe lançohet nga BTV News më 20 dhjetor 2016 për telefonat mobilë Android.

Që atëherë nisja e tij Aplikacioni IPTV ka kaluar një milion shkarkime në Play Store, si dhe në burime të palëve të treta.

Këtu në këtë platformë, mund të merrni të gjitha lajmet më të fundit rreth sportit, politikës, argëtimit, kulturës, fesë dhe shumë më tepër.

Ka pak aplikacione të tjera të tilla që kam shpërndarë në faqen time të internetit që mund t'i shkarkoni për celularët tuaj. Pra, këto janë Aplikacionet e mëposhtme që mund të merrni të tilla si ThopTv Apk File, Film Sensi TV Apk, APK TheWatchCartoonOnline dhe shumë më tepër.

Në mënyrë që të shkarkoni këto aplikacione të drejtpërdrejta të TV-së, duhet të klikoni në secilën fjalë të hiperlidhur. Ju gjithashtu mund të përdorni butonin e kërkimit të disponueshëm në këndin e sipërm të djathtë të faqes sonë të internetit.

Të gjitha aplikacionet që kam përmendur këtu, përfshirë atë që është në dispozicion në këtë artikull janë absolutisht të sigurta dhe të sigurta.

Detaje të APK-së

EmërBTV Mobile
Versionv0.0.1
Masat1.5 MB
ZhvilluesUniversiteti UPT-SIM Bina Darma
Emri i Paketuesitid.ac.binadarma.btvapp
ÇmimiFalas
Kërkohet Android4.2 e lart
KategoriaApps - Argëtim

Karakteristikat kryesore BTV Mobile App

Le të shikojmë se çfarë do të ofrojë BTV Mobile Apk për përdoruesit e saj. Këtu më poshtë janë karakteristikat që do t'ju informojnë se çfarë ka të bëjë me këtë Aplikacion. Pra, le të shikojmë këto karakteristika këtu.

 • Isshtë falas për të shkarkuar dhe përdorur.
 • Ju mund të transmetoni lajmet më të fundit rreth politikës.
 • Ju do të transmetoni të gjitha lajmet në gjuhën tuaj lokale.
 • Ka një ndërfaqe shumë të thjeshtë dhe miqësore për përdoruesit.
 • Ju nuk keni nevojë për ndonjë regjistrim, çelës ose pajtim.
 • Dhe shumë më tepër.

Si të instaloni BTV Mobile Apk?

Për të instaluar aplikacionin, nuk keni nevojë të mësoni kaq shumë. Sepse është shumë e thjeshtë dhe ju mund ta bëni atë me disa hapa. Unë kam ndarë një udhëzues hap pas hapi për instalimin e këtij skedari Apk të cilin e kam ndarë këtu, në mënyrë që ta kontrolloni.

 1. Para së gjithash, shkarkoni APK-në e BTV-së nga këtu në këtë artikull.
 2. Shkoni te cilësimet e telefonit tuaj celular Android.
 3. Pastaj opsion i hapur i sigurisë.
 4. Tani gjeni opsionin Burimet e panjohura dhe aktivizoni që të instalojë Apks nga burime të palëve të treta.
 5. Kthehuni përsëri në ekranin fillestar të telefonit tuaj Android.
 6. Hapni ose Nisni Skedarin Explorer.
 7. Gjeni dosjen ku keni shkarkuar Apk.
 8. Tani trokitni lehtë mbi atë skedar.
 9. Ju do të merrni opsionin install, kështu që klikoni në atë opsion.
 10. Prisni për disa sekonda pasi do të zgjasin 5-10 sekonda përafërsisht.
 11. Tani ju keni mbaruar me procesin e instalimit dhe ju mund të shijoni lajmet më të fundit dhe shfaqjet e bisedave.

Përfundim

Ky ishte një përmbledhje e shkurtër dhe e saktë e aplikacionit që do të merrni nga ky artikull. Ju mund të shkarkoni versionin e fundit të BTV Mobile Apk për telefonat tuaj celular Android. Për të marrë skedarin e softuerit, ju lutemi klikoni në butonin më poshtë të shkarkimit dhe ai do të fillojë të shkarkohet automatikisht.

Ndani me miqtë tuaj: Para se të shkoni në Shkarkimin e Aplikacionit, thjesht dua që ju djema që nëse ju pëlqen, atëherë ju lutemi ndani këtë postim / artikull me miqtë dhe kolegët tuaj.

Lidhje e drejtpërdrejtë e shkarkimit