Daily Lives of My CountrySide Apk преземање за Android [RPG игра 2022 година]

Претходно, споделивме многу други RPG игри за гејмерите на Android. Сепак, овој пат донесовме нешто ново и уникатно за гејмерите наречено Daily Lives of My CountrySide. Обезбедување детален преглед на животот на играчите и уште повеќе содржини плус функции во кои би можеле да уживаат.

Сепак, важно е да се забележи дека стилот на играње што се користи во оваа игра се чини дека е различен од повеќето други игри. Оваа игра се чини дека е посоодветна за оние кои имаат намера да играат длабока игра базирана на приказна. Онаму каде што ликовите, вклучително и анимациите беа користени внатре, се добри и мазни.

Ако сте гејмер на Android, тогаш ви препорачуваме да го преземете овој конкретен RPG игра. Ова е игра каде што за играчите се користат повеќе ликови, вклучително и анимирани цртани филмови. Ако сте заинтересирани да играте ваков вид на игра, тогаш можете да го преземете.

Што е секојдневниот живот на мојата земја Апк

Андроид играта Daily Lives of My CountrySide е многу интересна онлајн платформа за игри базирана на симулација. Каде што играчите можат да комуницираат со повеќе аниме ликови вклучувајќи услуги. Понатаму, играта нуди многу различни неочекувани настани кои сигурно ќе ги остават играчите насмеани.

Во одредената игра, има многу анимации, вклучувајќи ја и приказната за играта од која децата треба да се држат настрана. Бидејќи некои од анимациите и приказната се малку комплицирани. Конкретната игра е наменета за возрасни, како и за тинејџери.

Бидејќи, децата не можат да ја разберат приказната; затоа, препорачуваме гејмерите со добар хумор и разум да учествуваат и да ја играат својата улога во приказната. Затоа, доколку имате проблеми, ви препорачуваме да побарате помош од друг гејмер.

Важно е играчите да ја проверат нивната интернет конекција пред да започнат со игра. Бидејќи играњето онлајн не е можно ако немаат стабилна интернет конекција. Ако имате проблеми со наоѓање стабилна интернет конекција, сега можете да ја играте играта во офлајн режим.

Детали за АПК

ИмеСекојдневниот живот на мојата села
верзијаv0.2.5.1
големина201.7 MB
СоздавачСелска страна
Име на пакетотorg.живее.село.the66
Ценаслободен
Задолжителен Android5.0 и Плус
категоријаигри - Играње на улоги

Додека ја истражувавме главната приказна на играта, наидовме на момче по име Калум што ја посетуваше својата тетка на училишен одмор. Додека ја слушавме приказната, читавме дека неговата тетка знаела дека Калум е во нејзината куќа, но немала поим во кое време тој е на гости. Затоа мораше долго да чека да дојде.

Кога го виде Callum пред вратата од нејзината куќа, почна да се чувствува опуштено. Меѓутоа, изгледаше дека добро го познава местото и многу добро се сеќаваше на старите времиња. Сепак, таа можеше срдечно да го пречека во нејзиниот дом и во нејзиното семејство, гушкајќи го многу.

Се чини дека момчето се чувствувало удобно откако ја запознало тетката и решило да остане со неа. Откако влегол дома, жените му понудиле да јаде. Во тој момент првпат ја видел ќерката на жената. Добро се сеќаваше на девојката и го знаеше нејзиното лице.

Тетката е многу задоволна што го запозна Калум и изгледа навистина среќна. Во меѓувреме, тој не можеше да ја игнорира и да престане да ја гледа девојката и почнаа да разговараат. Сепак, и девојката е задоволна што може да го запознае и делува привлечно. Тетката му ја покажа на момчето неговата соба и го информираше за правилата.

Откако заврши со воведувањето, Калум, која сè уште е сама во собата, реши да и помогне на тетката и лесно се прилагоди на ситуацијата. Меѓутоа, ако мислите дека играњето такви игри би можело да му помогне на Калум и да понуди голема поддршка. Тогаш сигурно треба да инсталирате Daily Lives of My CountrySide Download.

Клучни карактеристики на играта

 • Апликацијата за игри е бесплатна за преземање.
 • Не е потребна регистрација.
 • Не е потребна претплата.
 • Целата приказна е отклучена за читање.
 • Не се дозволени директни реклами од трети страни.
 • Се користат повеќе аниме карактери.
 • Мазна HD графика се користи за гејмерите.
 • Прилагодените поставки се обезбедени за менување на клучните карактеристики.
 • Пристапот и менувањето на тие функции ќе помогне да се активира настанот Daisy.
 • Ситуацијата на приказната може да варира со текот на времето.
 • Објавата и страницата се достапни во контролната табла.
 • Ве молиме прифатете ги сите услови за непречено да уживате во играта.
 • Грешките и другите грешки се трајно отстранети.
 • Играта е едноставна и 2Д.

Снимките на екранот од играта

Како да преземете дневни животи на мојата земја Апк

Треба да се напомене дека има многу веб-локации кои тврдат дека нудат оперативна верзија на апликација за игри за корисниците на Android. Сепак, повеќето од нив се лажни и корумпирани. Па, како можат гејмерите на Android да постапат во таква ситуација кога не можат да најдат автентичен извор?

Оттука, се борите да пронајдете онлајн автентичен извор за преземање на датотеката Apk од Интернет. Ви предлагаме да ја посетите нашата веб-страница ако сте гејмер на Android, бидејќи можете лесно да ја преземете најновата верзија на датотеката за игри Apk бесплатно со само еден клик.

Дали е безбедно да се инсталира Apk

Како што можеби претпоставувате, апликацијата за игри што ја претставуваме овде е целосно оригинална. Ја инсталиравме апликацијата за игри на различни паметни телефони со Android пред да ја додадеме датотеката Apk на крајот од делот за преземање. Не беа пронајдени поголеми проблеми откако ги инсталиравме податоците за игра.

Играта одговара на играчите. Ако некој гејмер е збунет поради грешки и незгодни настани што се случуваат во играта. Потоа им препорачуваме на оние да остават свои љубезни предлози во коментарите.

За ваша погодност, објавивме бројни други апликации за игри на Android кои исто така се поврзани со игри со улоги. И пријатно е да се игра за време на вашето слободно време. Можете да ги истражите тие други поврзани игри следејќи ги линковите подолу. Врските се Amor Doce Apk SparkLite Apk.

Заклучок

Има многу фанови на Role Play Games на Интернет кои бараат онлајн автентична платформа. За преземање на најновата верзија на Daily Lives of My CountrySide. На оние гејмери ​​на Android им препорачуваме да ја посетат нашата веб-страница, каде што лесно можат да ја преземат играта.

Најчесто поставувани прашања
 1. Дали обезбедуваме секојдневни животи на модниот Apk на My CountrySide?

  Не, овде ја обезбедуваме официјалната верзија на апликацијата за игри за корисници на Android.

 2. Дали апликацијата поддржува реклами?

  Не, играта што ја поддржуваме е чисто без реклами.

 3. Дали е можно да се игра играта офлајн?

  Да, гејмерите можат да уживаат во игра и во онлајн и офлајн режим.

Превземи линк

Оставете коментар