Poppy Playtime Chapter 2 Apk Download for Android [Игра]

Веќе понудивме многу различни игри базирани на хорор. Кои се популарни и доста привлечни во игра. Сепак, овој пат се враќаме со нешто ново и уникатно. Да, зборуваме за Poppy Playtime Chapter 2 Apk.

Претходната верзија на RPG игра е успешен и во привлекувањето на вниманието на гејмерите. Дури и играчите го сакаат концептот да бидат нападнати од случајна аниматроника. За да се спротивстават на проблемот, гејмерите бараат да се сокријат и стартуваат нивоата.

Но, во поглавјето 2 од Horror Game, програмерите направија некои клучни подобрувања. Вклучувајќи додавање на повеќе режими и аниме карактери. Подолу овде ќе разговараме за тие клучни додавања накратко по чекор. Ако сте подготвени да ја искусите оваа нова игра, тогаш инсталирајте Poppy Playtime Chapter 2 Download.

Што е Poppy Playtime Chapter 2 Apk

Poppy Playtime Chapter 2 Apk е апликација за акциски игри базирана на хорор, развиена од Eleven Games. Истата производствена компанија веќе е одговорна за структурирање на првото поглавје. Но доби добар одговор и предлози.

Програмерите се успешни во понудата на втората серија со името на поглавјето 2. Овде во оваа конкретна серија, програмерите направија одредени клучни дополнувања и модификации. Тие вклучуваат додавање на нови знаци и режими.

Дури и нивоата се надградени во следната фаза. Каде што играчите можат да уживаат во ултра-искуство со HD дисплеј. Покрај тоа, експертите додадоа различни аниме цртани и играчки. Покрај тоа, фабричката структура е исто така проширена.

Сепак, со оглед на барањето и сугестиите на играчот. Програмерите ја вградуваат оваа опција за повеќе играчи. Кои гејмерите можат да ги поканат и да играат заедно. Ако сте подготвени да уживате во играта со пријателите, тогаш преземете Poppy Playtime Chapter 2 Android.

Детали за АПК

ИмеPoppy Playtime Поглавје 2
верзијаv2.0
големина57.53 MB
СоздавачЕдинаесет игри
Име на пакетотcom.elevengames.poppy.playtime.chaptertwo.co
Ценаслободен
Задолжителен Android4.1 и Плус
категоријаигри - Аркада

Кога ја играме играта со пријателите, тогаш ни беше сосема слична на првото поглавје. Каде што афионот е оставен сам во фабрика за играчки. Фабриката е веќе позната по ненормални активности. Дури и различни играчки се преселуваат таму за да ги контролираат фабричките активности.

Без разлика, бабата изгледа прилично лута и не може да си дозволи нечие присуство. Така, она што експертите им го препорачуваат на играчите е да играат тивко и брзо да се движат. Бидејќи аниматрониката и играчките се секогаш во потрага по лов.

Откако ќе успеат да ја најдат вашата локација, тогаш некој може да ви помогне. Покрај лошите работи и играчките, има и некои добри аниме играчки се исто така присутни. Она што им го препорачуваме на играчите е да ги најдат тие аниматроники и да изградат добри односи.

Запомнете дека градењето добри односи со играчките може да помогне во бегството од фабриката и завршувањето на нивоата. Достапни се 12 различни нивоа. Секое ниво нуди уникатно искуство и предизвици за играчите.

Пополнувањето на претходните нивоа ќе помогне да се отклучат нови. Ако не можете да ги завршите претходните, тогаш можеби нема да можете да ги отклучите следните. Ако верувате, можете да преживеете и паметно да избегате од фабриката, потоа интегрирајте го Poppy Playtime Chapter 2 Mobile Apk.

Клучни карактеристики на Апк

 • Играта е бесплатна за пристап.
 • Не е потребна регистрација.
 • Не е потребна претплата.
 • Лесно се игра и инсталира.
 • Инсталирањето на играта го нуди ова уникатно искуство.
 • Каде што гејмерите можат да уживаат во мазна игра.
 • Се додаваат различни аниме ликови.
 • Вградени се повеќе нивоа.
 • Секое ниво нуди уникатно искуство.
 • И обезбедува различни предизвици.
 • Не се дозволени реклами од трети страни.
 • Интерфејсот за играње беше задржан динамичен.
 • Функцијата за приспособени поставки ќе помогне во менувањето на графиката.

Снимките на екранот од играта

Како да преземете Poppy Playtime Chapter 2 Apk

Кога играше првично беше лансирана, верзијата на поглавје 2 беше достапна за пристап од Play Store. Но, поради некои клучни проблеми, сега играта е трајно отстранета. Ова значи дека навивачите можеби нема да можат да пристапат до играта.

Значи, што треба да прават гејмерите на Android во таква ситуација кога не можат да пристапат до една автентична платформа? Затоа сте збунети и го барате најдобриот алтернативен извор. Мора да ја посетите нашата веб-локација и да ја преземете најновата игра Poppy Playtime Chapter 2.

Дали е безбедно да се инсталира Apk

Апликацијата за игри е веќе инсталирана и испитувана од стручни тимови. И сфатив дека е мазно и безбедно за играње. Покрај тоа, пред да ја понудите играта во делот за преземање. Веќе го инсталиравме на различни уреди и не најдовме сериозен проблем.

Различни други игри базирани на хорор се споделени овде на нашата веб-страница. За да ја инсталирате и истражите таа игра, ве молиме инсталирајте ги следниве Apk. Тие вклучуваат Poppy Playtime Поглавје 1 Apk Huggy Wuggy Poppy Playtime Apk.

Заклучок

Ако го сакате првото поглавје од играта и го чекате второто. Сепак, не може да се најде автентичен извор за пристап до најновата објавена верзија. Потоа посетете ја оваа страница и преземете ја Poppy Playtime Chapter 2 Apk бесплатно со опција со еден клик.

Превземи линк

Оставете коментар